Ještě k „plzeňské Sorboně“

neděle 11. říjen 2009 14:20

         Nebudu už přežvýkávat stokrát přežvýkané. Paní profesorky Dvořákové si vážím léta jako politoložky, teď prokazuje, že patří k těm skutečným dámám, které nosí v přeneseném smyslu kalhoty. Čestné, chlapské, charakterní. 

         To co se tam dnes rozjelo komentovat nebudu, jenom čekám, kdy zazní ono oblíbené: důkazy na stůl. Když jsem před časem komentoval rozjíždějící se skandál v Plzni, Nová vokovická Sorbona? docela mne zaskočily některé reakce. Především doslova zvratky pomluv na Jana Rumla a zejména jeho otce Jiřího, kdysi nesporně skalního komunisty, který ovšem své chyby přiznal, snažil se je odčinit, kriminalizován byl nejen on, ale i jeho rodina. Jedna sympatická diskutérka v dalším mém textu na toto téma mi připomněla ještě fakt, který jsem znal, ale nenaskočil mi. Lidové noviny obnovoval ještě jako ilegální právě Jiří Ruml. Pokud si vzpomínám, na jásající Letnou se vracel rovnou z kriminálu v Ruzyni. Docela už věřím, že nejodporněji tady zvracejí bývalí estébáci. Ta diskutérka správně upozornila na fakt, že nejodporněji se tihle lidé projevují právě na servru LN, tedy novin, jejichž tradici Jiří Ruml ilegálně obnovoval. Já se tady kopírováním titulů příliš nezabývám, ale na závěr bych rád překopíroval část diskuse pod mým dalším textem. Kdo se omluví Janu Rumlovi?        

ad: HonzaVás bych tipovala na bývalého estébáka. Stejný způsob uvažování, stejná rétorika.
Jan Ruml si mohl zcela oprávněně požádat, aby byl na VŠ přijatý bez přijímacích zkoušek. Některé fakulty UK Praha tohoto svého práva ve výjimečných případech využily a referovaly o tom v médiích.

A k výsledku přijímacích zkoušek Jana Rumla (mimochodem, to jsou veřejně přístupné informace nebo pavlačové drby?); normální člověk pochopí, že čtyřicátník s více než dvaceti lety po maturitě má vedle čerstvých maturantů, systematicky na přijímačky připravovaných, určitý handicap. Ten však hravě vyrovnají životní zkušenosti a pevný charakter. Jan Ruml si s komunistickým režimem nezadal, aktivně a statečně proti němu vystupoval, než by se zaprodal, byl raději pasákem, dřevorubcem, nebo sanitářem na oddělení ARO v nemocnici na Strahově. Někteří lidé se v normalizaci řídili zásadou, že slušní lidé nedělají kariéru, když je v zemi nepřítel. 
        

     Na závěr vstupuji krátce já. Přečtěme si, jak korektně a lidsky reagoval jeden zdejší intelektuální diskutér. Docela příznačně pro současný blog kdysi kultivovaných Lidových novin. Nezdá se vám?

ad: Libušetebe bych tipoval na starou tlustou zapšklou kometu, která lezla do zadku němcům, pak sovětům, teď leze němcům a amíkům a zítra poleze i číňanům. Prd jí to dává, pořád má holej zadek, pořád má ubohý život. Socka. Rozdávat nálepky kdo je estébák, na to jste zde vzdělaní dost.10.10.2009 15:05:50, Honza, IP: 89.24.112.xxxa

a m e n !   

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora