Kde se to zastaví?

čtvrtek 15. říjen 2009 08:54

         Zvykli jsme si už, že jsme Kampanistán. Kdykoliv se provalí nějaká nová aféra, její účastník hlasitě křičí, že jde o kampaň proti němu. I někteří zdejší trotlové křičí podobně: dejte důkazy na stůl. 

         Opravdu je mi proti mysli Paroubkův politický klacek, který osekává z aféry „plzeňské Sorbony“. Našly by je i jiné vzdělávací instituty o jejichž úrovni bych důvodně pochyboval. Znám i oranžové politiky s tituly, jejichž inteligenční koeficient má kvalitu bublající bažiny. Občas to ochotně předvedou před televizními kamerami. Pravdou ovšem už těžko zpochybnitelnou je, že tady dávno nejde o náhodnou akademickou entropii. Tomu, že se někdo dostane k podstatě naší varianty chobotnice asi věří málokdo. Odsekne se možná pár vedlejších chapadel, nějaký současný Libor Novák zmizí z politické scény (jistě dobře zajištěný – patrně úspěšně podniká) a jedeme dál, močálem černým. Jen ty bílé skály nevidět.        

      „Novinářští šmoci“ teď provařili další aféru. Sazku léta šéfuje člověk velmi těsně spjatý s komunistickým režimem, snad dokonce jeden z těch, kteří věděli, že udávat se nemá, ale hlásit musí. Což se tedy léta ví. Jeho napojení na státní úředníky prý také není tajemstvím. Nedávno jsem ho zaslechl někde v rádiu. Spravedlivě rozhořčeného. Vykřikoval, že za to jsme v listopadu klíči nezvonili. Za co zvonil klíči on, a pro koho. se zdá být jasné. Ale zase určitě nejsou na stole žádné důkazy, jenom dohady, který špiní čestný charakter dalšího kvalitního spoluobčana.        

     Když jsem už skoro před dvaceti léty vstoupil do politiky, komunální, oslovil mne jeden z těch tehdejších začínajících podnikatelů (fialové sako, bílé ponožky) a pozval k sobě do snad nově koupeného hotýlku. O něčem se poradit. Já, netušící, jsem zašel. Nabídl pohoštění, já poprosil o minerálku ( z důvodů spíš zdravotních, abych nepřeháněl). Skoro se mi vysmál, sám do sebe zalomil pár panáků a rozpovídal se. Koho „sponzoruje“, kdo k němu chodí chlastat, kdo jak je mu zavázán. Nikoho jsem nejmenoval, podotýkám, důkazy na stole nemám. A mít nebudu. Jenom vzpomínky a ještě fungující paměť. Nedávno jsem si přečetl jméno onoho tenkrát začínajícího „podnikatele“ v týmu blízkých podnikatelských přátel „pražského olympionika“.        

     Nevím, kde se to zastaví, nevěřím, že někdy budou na stole důkazy. Spíše se sveze pár namočených okrajově, nebo nastrčených. Jenom už nemohu poslouchat trapné stranické bláboly o hříších těch druhých, které my (modří, oranžoví, rudí, černí, račte si vybrat) napravujeme. Napravujete …..

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora