Úhel pohledu

pondělí 23. listopad 2009 08:13

             Zvažoval jsem, zda o tom politikovi napsat. Potkal jsem ho vzdáleně v politice, spíše pracovně a naučil mne věřit, že i v politice jsou lidé věrohodní. František Laudát.

 

         Nebudu zabíhat do detailů, neznám je přesně. Určitě byl členem městského zastupitelstva za ODS. Pokud vím, měl snad politicky, možná i manažérsky na starost komplexní rekonstrukci Obecního domu v Praze. Nevím o tom, že by někde pronikly zprávy o problémech s rekonstrukcí, korupcí při výběrovém řízení a tak. Zúčastnil jsem se exkurze před dokončením rekonstrukce, doprovázel nás právě p. Laudát. Připravený, znalý kvalifikovaný. Zafixoval jsem si ho, trochu i sledoval jeho politickou kariéru. Stal se pro mne jakýmsi lakmusovým papírkem dnešních politiků.

         Když se potom, už jako poslanec, postavil jasně a kategoricky proti politice Milana Jančíka, přišlo mi to logické a samozřejmé. Naivně jsem předpokládal, že křídlo roduvěrných a poctivých odesáků hravě vyřídí klientelistický svět jeho soupeře. Co se stalo ve skutečnosti není tajemství. Pravověrný pravičák, který snad i stranu zakládal, odchází. Bude na kandidátce TOP 09. Strana, které věřil, na jejím růstu se podílel, mu v nestřeženém okamžiku uhnula do Jančíkova. Zažil jsem kdysi něco podobného, v malém. Modrá strana mi v nestřežením okamžiku zahnula do světa Pepů z Hongkongu. Jiná pravicová strana mi nabídla místo na kandidátce, já přijal. Stranictví ani nepožadovali. Tohle prý je politický turizmus.

         Pokud něco takového tvrdí sprostý anonym, nebo udavačská duše, která své selhání překrývá plivanci na druhé, nepřekvapuje mě to. Tady to prý  ale prohlásil člověk zakalený léty politických bojů, demokrat, jehož oblíbeným slůvkem je slůvko fér. Slušný a pracovitý politik, který se nerozešel se svými ideály, ale rozešel se s korupčnictvím a klientelismem je politický turista? Abychom si ujasnili hodnoty, pane prezidente, co potom byli Kočárníkové, Dybové, Tlustí?

Zvažoval jsem a zvažuji volbu TOP 09, zatím s velkou rezervou, pokud tam ovšem zamířili „političtí turisté" kvalit Františka Laudáta, budu o nich přemýšlet.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora