Schopní a neschopní

čtvrtek 11. únor 2010 08:38

         Nečetl jsem původně ten rozhovor, ale upozornila mne na něj známá s doporučením, přečti si toho drzého ...... Tohle hodnocení bych určitě nepoužil, naopak, viděl i četl jsem pár rozhovorů s Václavem Klause mladším a působil ne mne vždy jako člověk, který umí a ví co chce. Ale..  

         Nemám přesný přehled sponzorských darů, které dostala škola poté, co ji začal ředitelovat tehdy třicetiletý syn dnešního prezidenta. Nepochybuji ovšem o tom, že sponzory sháněla snáz, než školy jiné. Když potom dostala škola dokonce stomilionový sponzorský dar od polostátního podniku ČEZ, jistě všem bylo jasné, že hlavní zásluhu na tom měly kvality mladého ředitele. Fakt, že papínek šéfuje pražskému hradu v tom jistě roli nehrál.

         Už čtu anonymní výkřiky o závisti neschopných těm  schopným.. Přiznávám předem a rád, že podobnou školu bych nedokázal řídit ani se sponzorskými dary. Znám ale pár mladých a schopných kantorů, kteří by to dokázali určitě. Stejně jako znám pár schopných mladých ekonomů, kteří by ostáli v řídící funkci v ČEZu. Ovšem ti ani oni nemají tatínka v sídle českých králů nad Vltavou. Téhle praxi se už léta říká nepotismus. Tady vkusně maskovaný, přesto čitelný.

         Věřím, že Václav Klaus mladší je schopný ředitel, zkušený kantor, dobrý táta. Když občas čtu jeho názory, nemívám s nimi problém. Rád mu věřím i že drzost má v genech, jak se svěřil čtenářům. Těžko ovšem uvěřím tomu, že ho do jeho postavení dostaly jenom a hlavně jeho schopnosti.

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora