ODS – společnost s ručením omezeným

neděle 14. březen 2010 20:20

         Je dobré sledovat politické dění tak trochu zadrženě, nikoliv prvoplánově. Je už celkem jasné, že oranžová vozba sází na vyzkoušenou munici. Nesplnitelné sliby, pomluvy a obhroublost. „Nic starého nezapomněli, nic nového se nenaučili.“ Možná i proto patří k jejím hlavním bijcům mnohoobročný David, jehož cílená agrese je ještě násobená nespornou inteligencí. Modří ptáci se sami před léty vyhlásili za jedinou autentickou pravici.

 

         Nechci se o jejich roli přít. Je škoda, že se k vyprázdněné levici přidala i stejně bezobsažná pravice s lacinými hesly tržních komsomolců. Sleduji se zájmem, ale i obavami, kam vedou modré pěšinky. Ne modré zítřky to zatím nevypadá. To, že „svěží vánek“ ztratil potřebný tah k vítězství se zdá zjevné. Borci z čelného pelotonu si zjevně hledají nejvýhodnější pozice pro cílovou rovinku. Pro mne by favoritkou patrně byla svatá Miroslava. Léta v politice jí zjevně prospěla, vyzrála, snad i zmoudřela. Ovšem na vítězný trikot asi nedosáhne, není vůdcovský typ. Zdá se mi, že nečeká ani na blba z horní dolní, ale ani na sněmovního rétora, který se osvědčil jako zkušený uspavač hadů. „Pražský olympionik“ patrně z čela vypadl definitivně, možná opravdu bude hrát jenom o nutnou poslaneckou imunitu, jak předpovídal jeho předseda.

         Přemýšlím, zda jsem někoho neopomněl. Možné to je, nesleduji to podrobně. Mne zajímají především dva pretendenti. Severočeský „velrybář“ a moravské „Ičko“. Modrý kantor ze severu se pomalu stává tváří ODS, vystupuje na obrazovce, vysvětluje, laskavě uklidňuje, žehlí. Moravské „Ičko“ se zdá se trochu stáhlo. Možná buduje vhodnou nástupní pozici k závěrečnému finiši. Ve straně prý patří k nejvlivnějším a nejsilnějším zákulisním hráčům, možná už mu někdo vyjíždí stopu.Vnímám ty dva jako favority největší. Pro mne oba velmi problematické.

         Možná čekají v závětří jiní sprinteři, možná se „moravská" a „pražská“ větev dohodne na kompromisní variantě. Zatím ovšem modrá partaj působí spíše jako nesourodá společnost s velmi omezeným ručením. (Ostatně, komu by se chtělo ručit plně za současné pražské hospodaření.) Pro českou politickou scénu je to škoda.

Josef Hejna

Poslední články autora

josef hejnaDěkuji za názory.19:4215.3.2010 19:42:56
Vlastimil J.Tak si někdy říkám,13:4615.3.2010 13:46:05
Vojtěch HarokDěkuji21:0514.3.2010 21:05:28
Milan JirásekRozdíl.20:4314.3.2010 20:43:12
AnnaHezké,20:3614.3.2010 20:36:11

Počet příspěvků: 7, poslední 15.3.2010 19:42:56 Zobrazuji posledních 7 příspěvků.

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.