ODS – společnost s ručením omezeným

neděle 14. březen 2010 20:20

         Je dobré sledovat politické dění tak trochu zadrženě, nikoliv prvoplánově. Je už celkem jasné, že oranžová vozba sází na vyzkoušenou munici. Nesplnitelné sliby, pomluvy a obhroublost. „Nic starého nezapomněli, nic nového se nenaučili.“ Možná i proto patří k jejím hlavním bijcům mnohoobročný David, jehož cílená agrese je ještě násobená nespornou inteligencí. Modří ptáci se sami před léty vyhlásili za jedinou autentickou pravici.

 

         Nechci se o jejich roli přít. Je škoda, že se k vyprázdněné levici přidala i stejně bezobsažná pravice s lacinými hesly tržních komsomolců. Sleduji se zájmem, ale i obavami, kam vedou modré pěšinky. Ne modré zítřky to zatím nevypadá. To, že „svěží vánek“ ztratil potřebný tah k vítězství se zdá zjevné. Borci z čelného pelotonu si zjevně hledají nejvýhodnější pozice pro cílovou rovinku. Pro mne by favoritkou patrně byla svatá Miroslava. Léta v politice jí zjevně prospěla, vyzrála, snad i zmoudřela. Ovšem na vítězný trikot asi nedosáhne, není vůdcovský typ. Zdá se mi, že nečeká ani na blba z horní dolní, ale ani na sněmovního rétora, který se osvědčil jako zkušený uspavač hadů. „Pražský olympionik“ patrně z čela vypadl definitivně, možná opravdu bude hrát jenom o nutnou poslaneckou imunitu, jak předpovídal jeho předseda.

         Přemýšlím, zda jsem někoho neopomněl. Možné to je, nesleduji to podrobně. Mne zajímají především dva pretendenti. Severočeský „velrybář“ a moravské „Ičko“. Modrý kantor ze severu se pomalu stává tváří ODS, vystupuje na obrazovce, vysvětluje, laskavě uklidňuje, žehlí. Moravské „Ičko“ se zdá se trochu stáhlo. Možná buduje vhodnou nástupní pozici k závěrečnému finiši. Ve straně prý patří k nejvlivnějším a nejsilnějším zákulisním hráčům, možná už mu někdo vyjíždí stopu.Vnímám ty dva jako favority největší. Pro mne oba velmi problematické.

         Možná čekají v závětří jiní sprinteři, možná se „moravská" a „pražská“ větev dohodne na kompromisní variantě. Zatím ovšem modrá partaj působí spíše jako nesourodá společnost s velmi omezeným ručením. (Ostatně, komu by se chtělo ručit plně za současné pražské hospodaření.) Pro českou politickou scénu je to škoda.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora