Nelžeme si už!

úterý 16. březen 2010 16:39

         Nenávistné diskuse jsem už vypustil dávněji, nemám potřebu je prožívat. Dalo by se ale zpětně dohledat, jak jsem byl kdysi inkvizitorsky pronásledován, když jsem ironizoval „vířívkového Vlastu“ řečeného pak „Téčko“. Potom „Ičko“. Kdyby ho hodnotil jeden zdejší kolega, prohrábl by se nadšeně jeho „kádrovým původem“ (ostatně pozoruhodným), je to asi zvyk z mládí.  Nechme ovšem mluvit současné činy pana exministra. A nejen jeho.

 

         Soud teď, zatím nepravomocně, uznal, že na novinářském šprochu trochu pravdy je, že modrý demokrat zjevně pracoval v dresu mafie. Vědomě, z blbosti? Kdyby z blbosti, je to omluva? Absolvent dvou vysokých škol, dlouholetý čekatel na silový resort vnitra a potom jeho šéf je naivní blb? Hezká pohádka, co říkáte? Nebo realita? Ještě hůř! O tom, jak se podařilo paralyzovat za „Ička“ policii si už prý špitají i uklizečky na služebnách. Špína naší politiky už teče neregulovaná, nekanalizovaná, hloupá a sprostá.

         Mohl by se ve fungující demokracii ucházet o  státní funkce prosťáček, zapletený s mafií? Mohl by znovu cpát do politiky kakaový přítel, který nějak netuší, odkud si půjčil na skvělý džob, který nevědouc řediteloval? No a upřímný Stáňa, to se už ani nechce komentovat. Pražské hospodaření, to je skutečná vizitka modrých demokratů (skvěle střežených komunistickými kontrolory a oranžovými přikyvovači). Padající historické budovy, ostuda s nepochopením moderního tvaru knihovny. Přihlásí se ještě někdo k autorství pejorativního pojmenování chrchel? Kdo se chtěl přivazovat k bagru snad zdůrazňovat netřeba. Ovšem páni radní mají spočítané přebytečné inspicienty v divadlech, vědí že divadel je v Praze moc. Karta Opencard jenom jedna!

         Kde jsou všichni ti anonymní lháři, kteří tady sprostě útočili na nositele jiných názorů? Věci i děje se asi opakují v cyklech. Cykly našich politických afér se zkracují. Jedna přebijí druhou. Nedávno jsem byl vypeskován, že jedna modrá komtesa vysvětlila své sporné účinkování v ještě spornější charitě. Zatím ovšem nevysvětlila nic.Jen ujistila, že se vše dohledá. Cápu, dohledat prošustrovaných pět milionů není jednoduché. Podobných trapností jsou stovky. Zná je každý z nás ze svého okolí. Nelžeme si už. Když někdo opakovaně sahá do cizí kapsy, je to zloděj, když někdo opakovaně a vědomě neříká pravdu, je to lhář. A když někdo přihrává mafii, je to (v lepším případě) blb.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora