Modrý černý kůň?

úterý 23. březen 2010 17:14

         Kdysi jsem se pokusil o jakous takous analýzu vývoje v modré partaji. Bez nároku na neomylnost. Ovšem něco mne překvapilo. Spíš tedy někdo.

         Nechci už obracet pořád dokola základní fakt. Ogar z Valašska si naběhl na vidle, které si i sám podepřel. Oranžoví zatroubili do útoku. Ostatně využití chyb nepřítele k taktice patří. Modré zákopy se zachvěly skoro stejně, jako při dělostřelecké přípravě nepřítele. Ovšem ještě než se sešla porada generálního štábu, vyrazil na senátní Rosinantě rytíř Přemysl. Korektními, leč jasnými slovy odsoudil, požádal, doporučil. Všimli jste si? Jindy vždy pravidel dbalý solitér vyrazil ke ztečí sám. Pročpak asi? Pan senátor je možná dobrý šachista a myslí na pár tahů dopředu. Svou kandidaturu na prezidentský stolec už do budoucna ohlásil. Pro jeho další postup na mocenské šachovnici je potřebná také podpora silné a věrohodné strany. Tou ODS dlouho byla, přes různé přešlapy a zákruty.

         Předsedův slovní zvratek je v podstatě logickým vyústěním řady jeho lapsů, patrně odhadnutelných. To neposoudím, zblízka jsem ho neznal. Ať už bude současná taktika jakákoliv, dlouhodobě je jasné, že strana potřebuje nového vůdce. Hledal jsem je mezi dvěma pro mne problematickými modrokabátníky. Ovšem pan senátor pro svou budoucí prezidentskou kandidaturu potřebuje mít v zádech sjednocenou stranu. Sleduji modré divadlo se zájmem. Ujme se pan senátor dirigentské taktovky? Dokáže sjednotit proudy a pramínky, motivované více prospěchářstvím, než idejemi?

         Netuším. Jsem jenom zaujatý divák. Budu sledovat, zda se z významného straníka stane i lídr, vůdce. Zda se té role ujme, zda bude ochotný svádět zákulisní boje, kupčit s hlasy za cenu sporných kompromisů. V sídle českých králů si rytíře Přemysla představit dovedu. I jméno na to má. Ujme se žezla i na Jánském vršku?

http://hejna.bigbloger.lidovky.cz/c/128395/ODS-spolecnost-s-rucenim-omezenym.html

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora