Křupanství jako princip

neděle 11. duben 2010 18:24

         Příliš jsem slávu okolo podpisu smlouvy v Praze nesledoval, fakt, že bylo naše hlavní město na chvilku centrem událostí mne potěšil. Nepřelédněme ovšem jednu nezanedbatelnou drobnost. Jedna ze stran, zastoupených v parlamentu demokratickou volbou občanů, nebyla pozvána.  

         Bylo by směšné schovávat tohle křupanství za obvyklou obhroublost hradního podržtašky Jakla. Ten se v hulvátství občas vyžívá a jeho rozchody s pravdou jsou  už samozřejmým folklorem naší politiky. Tohle je ovšem zjevně akce cílená, nedůstojná, troufnu si tvrdit akce z repertoáru Kikin.

         Očekával bych, že prezident všech občanů se zhostí důstojně a s noblesou role hlavy státu i role hostitele. Chci věřit, že na té mezinárodní úrovni se mu to podařilo. Ovšem dovnitř hrad vyslal podivný signál. Nepozvat bývalého prezidenta a některé bývalé ministry zahraničí, je možná poklesek v etiketě, ovšem nepozvat jednu z parlamentních stran je uklouznutí etické. Zejména pokud byl stůl dost velký i pro komunisty. V sídle českých králů sedělo už víc křupanů, to všichni víme. Mnozí také měli plná ústa demokracie. Tentokrát zase hradní kancelář povýšila křupanství na princip. Musím se ovšem přiznat, že mi pan Jakl docela pomohl. Trochu jsem váhal, koho volit. Pan Jakl vyslal jasné doporučení: volte zelené, křupani je nemají rádi.

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora