Občasně Demokratická Strana

úterý 20. duben 2010 08:25

         Nedá mi to, pobavil jsem se. Pomyslná pražská modrá defenestrace je z dílny chytré horákyně. Přezrálá hruška z Prahy 5 padla a s ní i další závadné ovoce. Jenže proč vlastně delegáti po půl roce tak zásadně změnili názor?  

         Vysvětlení modrého místopředsedy trochu ukázalo, proč od bývalého partajního předsedy dostal stigma blba z horní dolní. Na druhé straně asi byla jeho židle při vysvětlování mimořádně horká. Proč vlastně ta přezrálá hruška padla? Pochopil to někdo? Změna názorů v rozmezí půl roku prý byla způsobena mediální kampaní. Hle, hle! Na funkci v samosprávě to ale nemá vliv, neboť voliči po něm zjevně toužili a strana nemá důvod na jeho statusu nic měnit. Přeloženo do jazyka nás prosťáčků, hodně toho ví, nechme ho být.

         Zvláště významné se mi zdá, že za zákulisního modrého hybatele v Praze je novináři označovaný registrovaný agent vojenské kontrarozvědky, tedy demokrat, který ve dvaceti byl ochoten udávat své kamarády na vojně. Nepoučení z krizového vývoje ve straně občasných demokratů je jev jistě zajímavý, občasná demokracie je možná naším osudem.  

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora