Tak hezký oblet…

pátek 30. duben 2010 08:34

         Mám rád ty dvě noci. Filipojakubskou a svatojánskou. Cítím v nich závan pohanských tradic, sílu prvotních živlů, pralátek, kterým Řekové říkávali apeiron. A ta trocha temného hříchu v nás asi doutná pořád.  

         Pálení čarodějnic jsem prožíval jako kluk velmi intenzivně, včetně stěží zastaveného požáru lesíka, který hrozil od jedné soušky na kraji. Prosmolené a zapálené koště (tenkrát ještě kvalitní, březové) skoro založilo požár a starší kluci šplhali bleskově do koruny sušinky. Skončilo to bez požáru i úrazu.

         Když se na kopcích v kraji rozhoří ohně, jsou to signály soudržnosti i návratu k tradicím, tak oslabeným. Připomínají možná i signální ohně našich prapředků, kterými se varovali navzájem před hordami rabujících vojáků. Ještě mí předci používali oheň také jako signální v čase žní, ač více už sloužily zvony, pokud nepadly na oběť válce a nebyly roztaveny.

         Čarovné děje v těch nocích kouzel pořád fungují, ta první je více nocí hříchu, druhá spíš nocí lásky. Milé dámy, pokud se v noci chystáte na oblet k Čertovým kamenům, či jinam, šťastný let. Masti užívejte kvalitní, doma vyráběné, nenakupujte je v supermarketech. Košťata jistě máte domácí, možná už s forsáží, možná osvědčené od loňska. Proleťte se, nadýchejte se té směsice touhy, vášně i kouzel přírody. Vraťte se nám očištěné, krásné i něžné, ženské. Vraťte se nám kouzelné i okouzlující. Vraťte se…

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora