Blobárna, nebo blbárna (modrá)?

středa 29. září 2010 14:15

  Patrně nejsem jediný, kdo se vzniklou situací smutně baví. Ve hře je zase achitektonický návrh Jana Kaplického na knihovnu na Letné.  

Nechce se mi už psát o názorových veletočích pražského primátora, nechce se mi ani ironizovat odhodlání pana prezidenta vlastním tělem bránit té umělecké „zvůli“. Možná svůj názor přihodí i „trpasličí“ mistr z NG. Teď je ve hře stranický názorový veletoč. Z plakátů po Praze nám ovšem nové pohledy na demokracii slibují staré modré tváře, jen počítačově vylepšené. Možná jsem něco přehlédl. On se někdo z nich ozval na protest proti těm několika vlivným, kterí prý stanovisko strany usměrnili? Pokud si dobře vzpomínám i v komunistickém Národním shromáždění se po srpnu 68 našel jedinec, který se ozval. Protestoval. Ozval se někdo z modrých demokratů? Hlasitě, přímo, statečně? Pokud ano, měl by být na stranických bilboardech na čestném místě.

 

Nejde totiž vůbec o to, zda je návrh krásný, či ne. Subjektivní estetické soudy se mohou lišit, proto ve fungujících demokraciích tyto spory rozhodují odborníci (ani oni nejsou neomylní). Podstatné je, že „vlivní“ jedinci by neměli rozhodovat zásadní věci jednoznačně a autoritářsky. Nepíšu to nijak potěšeně, ale pražská ODS svým lavírováním spíš ztrácí tvář. Z kmotrovské se mění na...? Jo a ještě dotaz: obří akvarium se žraloky už na Letné nebude? Tak krásně by doplňovalo genius locci naši stověžaté matičky.

http://hejna.bigbloger.lidovky.cz/c/38747/Bem-je-politik-pevnych-zasad.html

http://hejna.bigbloger.lidovky.cz/c/94478/Zloprckovo-seme.html

http://hejna.bigbloger.lidovky.cz/c/146418/Bemovo-propadliste-dejin.html

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora