Předvolební agitace – zelená je naděje

úterý 12. říjen 2010 14:15

  Zvažoval jsem, zda vůbec půjdu volit. Půjdu. Už to není občanská povinnost, je to jenom právo a to není málo. Využiji ho, využiji svého práva.  

 

Doleva jsem nevolil nikdy, po roce šedeát osm už vůbec ne. Když tak o tom přemýšlím, lhal bych, kdybych tvrdil, že ani před tím jsem nikdy nevolil stádně. Spíš ano, bral jsem to jako zbytečnou šaškárnu. S velkou pravděpodobností jsem tenkrát i já něaké volební lístky do uren vhodil. Do toho roku jsem možná ke stádu patřil také, neaktivnímu, ale také bez jasného názoru.

V demokratickém světě současnosti jsem zatím žádné volby nevynechal, po jistou dobu i kandidoval, vždycky na pravé straně politického spektra. Letos poprvé jsem váhal, spíš z praktických důvodů, vypadalo to na dělání dříví na chalupě. Všechno je jinak, budu v Praze, k volbám půjdu. V čase finanční krize a šetření je zvláštní, kolik „úspor“ se najde na politickou kampaň (pro mne kontraproduktivní). Ty tváře, které na mne cení své vyretušované sliby z nároží, volit nebudu. V Praze je asi nutné volit především proti modré zvůli, proti pravidelnému měnění volebních obvodů podle potřeb modrého ptactva. (Mimochodem: jaké jsou sázkové kurzy na to, že B. Svoboda vydrží v ODS déle než rok? Ve stejné stáji s Klegy, Blažky...) Na pravé straně potkávám ještě tváře v knížecím stínu, ale patřím k těm, pro které je knížecí pyták neskousnutelný. Věci tajemné jsou pro mne trvalou záhadou, průhlednou jako zakázky pražského magistrátu.

Zůstávám tedy u zelené volby. Možná neprojdou likvidačním modrým sítem, možná se ještě o trochu propadnou. Nepřeji jim to, ale není to vyloučené. I poroto je budu volit. Vždycky jsem fandil slabším ve sporu s arogancí moci. Věřím i jejich programu, jejich spory a bouře patří k mládí. Jsou mi rozhodně sympatičtějí, než kmotrovské zákulisní intriky velkých stran. Pro mne je v těchto volbách naděje zelená.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora