Stará láska nerezaví

čtvrtek 21. říjen 2010 21:05

Bylo, nebylo... Sešla se kdysi skvělá parta. Náhodně, někdy se to tak povede. Někteří se znali s jinými, ten toho doporučil, občas se i ona do něj zamilovala a naopak.

 

Pij na lásku, co po líčidle voní

a na své mladé roky u divadla.

Aby ta láska nikdy neuvadla

a aby k stáru zastesklo se po ní.

 

Pij na štěstí, po širých dálkách voní

a na krásu, co so klína ti padla.

A aby nikdy, nikdy neuvadla

a aby život šťastnější byl pro ni.

 

Pij na víno, co jižním sluncem voní

a aby réva v míru vždycky sládla.

A aby nikdy, nikdy neuvadla

a aby život šťastnější byl pro ni.

 

 Měli k dispozici na tu dobu poměrně velký luxus. Divadelní sálek s technikou, klubovnou a přilehlými prostorami, které se občas proměnily i v pingpongovou hernu, nebo taneční sál. A za dlouhých a krásných letních večerů byla možnost táhnout ze severních kopců přes celou Prahu domů na jih. Uměli se pohádat o výklad textu i výsledek pingpongovéjho zápasu, vyjeli spolu na Sázavu na lodích i do různých divadelních sálů soutěžit, občas i sklízet vavříny.

Bylo, nebylo... Rozpršeli se do světa jako ti hrdinové z Jana houslisty, kterého společně také recitovali. Ale vědí o sobě, potkávají se řídce, možná pořád řídčeji, také už značně erodovaní. Občas už se smutkem vzpomenou na zvěčnělého kamaráda, ale pořád v nich žije to mládí s divadlem, to zrání v partě, která si mnohé navzájem odpouštěla a odpouští, ale když šlo o divadlo, nešetřil nikdo nikoho.1.jpg

 

 

K radosti všech přišla i dobrá duše souboru, dramatická umělkyně i mariášová profesorka Eva. Po zásluze ctěná nejen řadou vnoučat a pravnoučat. Princ Gustav jí byl důstojnu oporou.

  

 

2.jpg

 

 

 

Dámské křídlo souboru mělo dostatek témat, jak jinak. Miluško, netvař se tak přísně.

 

 

 3.jpg

 

 

 

 

 

Tam kde je Vráťa, těžko můžou scházet knihy. Tentokrát byl ovšem populární knihkupec trochu zamlklý. Tedy, ne že by mlčel, to u něj nehrozí.

 

 

  

 

4.jpg

 

 

 

 

 

 

Sami vidíte, že témata mu nedošly. Ivana je ženství půvabné i trpělivé.

 5.jpg

 

 

 

 

Dramatická hvězda souboru, princ, princezna, Toníku, jak mám charakterizovat tebe. Asi dobrá duše, ochotný (na jevišti) skoro ke všemu.

 6.jpg

 

 

 

Hanko, Dášo, na skřítky a princezny už to nevypadá, ale sluší vám to pořád, babičky a mámy.

 

 

7.jpg

 

 

 

 

 

Zdena je půvabná babička i za tím aparátem, laskavá a pořád, no... proč jsi nás tenkrát všechny odháněla!

 

 

 

 

 

8.jpg

 

Dámy zapolily s technikou, já (a nejen já) občas s pamětí. Ve vínu byla a je pravda, docela nám chutnalo, stejně jako vzpomínky na všechno pěkné, co jsme spolu prožili. Prý zase někdy nashledanou, ale to asi bude muset svolat Eva. Ač bude slavit významné kulatiny, je z nás nejčipernější. A na závěr: Víťo chyběls poprvé, škoda. Byl jsi ten tmel, který tu partu držel pohromadě. Byl jsi s námi.

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora