Ukřičený intelekt

úterý 11. leden 2011 14:40

„K novému roku jsem přátelům přál, ať průměrnost nezvítězí nad jedinečností a hloupost neukřičí intelekt. Tváří v tvář této umělé kauze konstatuji, že to bylo přání téměř prorocké!“ Z vyjádření I. Langera.  

Konečně to máme černé na bílém. Máme tady nového proroka, možná moravského Rasputina. Jeho intelekt vítězí nad průměrnými blbečky, jeho charakter ční nad stádností kritiků. Je obětí další umělé kauzy. Přes svůj nadprůměrný intelekt se dostal do odposlechů police jako „Ičko“, zlí pomlouvači ho zapojují do dalších kauz. Byl sice ministrem, který velmi pečoval o policejní služebny, ale takové triviálnosti, jako je čistota policejního sboru byly pod jeho rozlišovací schopnosti. Modré rozlišovací schopnosti jsou ostatně už tradičně nastaveny zajímavě, jak ví i Pepa z Honkongu. Pro některé zvláště neinteligentní hlupáky je dokonce tváří korupce. Naštěstí je nad podobné pšouky povznesen. Pan premiér si poradce vybírá jenom ze skutečné kvality.

 

Čekám už jenom, kdy se pan prezident z hradu trošínku zamračí na poťouchlé novináře a další jedineční hradní veleduchové vypustí nějaké originální myšlenky. Ani si neuvědomujeme, jaké štěstí to je, když má v sídle českých králů pravidelné zastání neukřičený intelekt.


Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora