Malinko provondrováno

pátek 4. únor 2011 13:50

  S Alexandrem Vondrou se osobně neznám. Jenom z doslechu vím, že jsme krátce oba pracovali ve stejném podniku a bojovali se stejnou kádrovačkou. On invenčněji a vtipně. Což předesílám, nejsem proti němu zaujatý, naopak.    

 

Jeho politickou kariéru jsem nesledoval nijak kriticky ani jeho diplomatickou misi. Vnímal jsem ho vždycky jako sympatický produkt disentu, ač jsem registroval kritiku z řad bývalých chartistů. Můj postoj k němu byl neutrální. Spíše kladný. Poprvé jsem zbystřil při aféře s Davidem Černým a jeho Entropu. Výtvarník se tam nesporně dopustil podvodu. Možná recesistického, nevolám po trestu, to vůbec. Ovšem z někoho tam udělal blbce. Teď nemám na mysli protestující národy, ale naši státní správu. Přesněji tedy vicepremiera pro evropské záležitosti, který měl celou kampaň na starost a snad za ni i odpovídal. Proto doufám, že o ni také rozhodoval. Ač jistě nemohl rozhodovat o všem. Měl ale rozhodvat o kvalitě svých podřízených.

Teď se provařila další aférka, spíš aféra. Je jistě možné, že v pozadí jsou Kalouskovi kostlivci. Zdá se, že kuří oko jeho dalšího blízkého spolupracovníka Bartáka už tlačí víc, než je zdrávo. Ovšem, pořád zůstává ve hře ta skutečnost, že tady někdo šidil (řečeno hodně eufemisticky). Nemám prostudované všechny informace, neznám podrobnosti. Ale ať počítám jak počítám, vychází mi, že vysoký státní manažér, kdysi významný vicepremier a teď šéf silového ministerstva je v lepším případě … Dosaďte si sami.

Pane premiére, jeden váš blízký spolupracovník odstoupil, ač jste ho hájil, protože prokazatelně porušil nepsaná i psaná pravidla pro vysoké státní úředníky. Dalšího nesmyslně hájíte lichými argumenty. Opravdu jsou ve straně, které šéfujete, už jenom kmotři a hlupáci? Nechce se mi tomu věřit.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora