Čas nový nové chce mít činy…

pondělí 4. duben 2011 21:37

 Je to složitá situace. Jde opravdu o přetahovanou o skutečné hodnoty, nebo je to jenom spor zlodějů o kořist? Nové činy ano, ale nové pomluvy, trestní oznámení, prodej a koupě všeho...  

Tohle nám radil velký básník  Neruda už před 150 léty. Úctu k tradicím jistě, ale podstatné je naše dílo, to co zůstává po nás. Přemýšlím o tom i v tom už zjevně personifikovaném sporu Kalousek - Vondra. Nekádruji jejich rodiny, ale přemýšlím o jejich minulosti. Vondra určitě osobně statečný disident, který co vím měl i smysl pro drsný humor v podmínkách nelehkých. Kalousek je skoro prototypem českého plavce v každém proudu. My pamětníci víme, že do národněfrontových stran nevstupovali mladí lidé pro ideály. Ostatně pro jaké? Vědělo se, že tyto strany jsou skanzen, velmi pohodlný výtah na mocenské výsluní. Sice ne do nejvyšších pater, ale skoro spolehlivěji, než přes rudou zdviž. Zakotvil tam i mladý schopný chemik, možná že někde psal, že nemohl studovat jiný obor, nevím.

Pokud se minulosti týče, vyhrává bývalý chartista zjevně na body. Ale co přítomnost? I tady sázím více na Vondru. Jeho chování v případě Euorozvuků je sice, zdvořile řečeno, nekompetentní, ale špatná rozlišovací schopnost politiků u nás má tradici. A nebyl by to zdaleka první náš vrcholný politik, který se nepotkal s genialitou. Kalousek se zdá se s chytrostí potkal, jenže s tím typem chytrostí, kterému někteří říkají vychcanost. Aférky po něm stékají jako chřipka, rodina, padákové šňůry, tunely krve, zbrojní zakázky, přátelé a přátelé přátel. Zdá se ovšem, že trochu ztrácí nervy. Mystifikuje, hrubne, napadá soupeře už účelově.

Pokud se dohodneme a za činy budeme považovat i vzájemné výpady ministrů po hrdlech dalších členů kabinetu, nových činů se jistě dočkáme. Nechce se mi lacině žertovat s počasím, ale tenhle vládní nečas opravdu není živnou půdou pro cestu do lepších časů.

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora