Uspávači hadů

středa 27. duben 2011 10:47

  Nebudu hodnotit jednotlivé projevy na sněmovním teatru. Zdaleka všechny jsem nesledoval, neboť transport princezny je povinnost daleko milejší. Večer jsem ale seděl a něvěřícně poslouchal.  

Když jsem ještě občas šéfoval, i potom později v politice, při řízení komisí, vždycky jsem trval na tom, aby porady trvaly hodinu a něco. Krátil jsem je, bral těm nejužvanějším slovo, protože trochu zkušený psycholog vám potvrdí, že po hodině pozornost každého opadá. Trávil jsem čtvrtletně řadu hodin na plenárních zasedáních a tak vím, že o psí boudu se i komunální politici přou několik hodin a rozpočet za půl hodiny schválí, protože tomu nikdo moc nerozumí.

Nebudu ty projevy hodnotit, pozorně jsem je neposlouchal, ostatně, kdo by to dokázal. Zaslech jsem ale jeden. Myslím to byl komunista, ale o to nejde, nehodnotím obsah. Začal konstatováním, že je pozdní hodina a nechce zdržovat moc. A potom nezdržoval, uspal by i nejjedovatější kobru. Mluvil trochu s přízvukem, citoval čísla, opakoval stokrát opakované. Přemítal jsem, zda to nemá placené od hodiny. Obdivoval jsem těch pár poslanců, kteří ještě zůstali, upřímně litoval úřednický aparát. Já vím, je to divadlo, povinná truchlohra, ale musí být tak nesmyslně dlouhá?

Kdyby do sněmovny vypustili klubko jedovatých hadů, usnuli by vzápětí. Už i ty nejjedovatější výpady některých vyhlášených sněmovních borců ztrácely náboj. Naštěští (nebo naneštěstí?) se všichni sešli k hlasování v poslaneckých lavicích. Nespal dokonce ani vznešený kníže. Přesněji, nespal moc hluboce.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora