Dementi demence

středa 4. květen 2011 20:15

Hradní partičku už detailně nesleduji. Nedavno pobavil celý svět hradní monarcha čórkou propisky, občas zahlédnu osobité názory „JUDr. Jakla“.  

 

Možná proto jsem až večer zjistil, že vicekancléř Hájek trošíšku ustřelil. Jeho projevy lze obecně tesat do mramoru. Jako tiskový mluvčí hradu proslul mlčenlivostí, zlolajní novináři mu dokonce přezdívali Němá barikáda. Asi proto logicky povýšil. Teď zase vysvětlil šokovaným občanům, že letadla na dvojčata v New Yorku poslala jenom mediální fikce. Když někdo umí, tak umí.

Nejsmutnější ovšem je, že toho teroristu picli Amíci. Kdyby molodci od Vládi Putina, bylo by to jiné. Nikdo z Američanů zatím nesponzoruje skvělé knihy Václava Klause, těch čestných doktorátů mu také moc nedali. Nepoznají skutečnou kvalitu. Ovšem popírat existenci Usámy, to je hodně originální myšlenka. My jsme vůbec země nových přístupů. Aby buchtodárce dementoval svého tiskového mluvčího, to se nevidí často. Možná by to chtělo pana Hájka zase povýšit. Když vykopnout.... Takové státní úředníky občan ze svých daní zaplatí rád. 

Po dlouhé době jsem zase navštívil webové stránky Hradní partička a smál se nahlas. Zejména mne potěšil Klausův návrh nové ústavy. Malá ochutnávka: „Součástí ústavního pořádku České republiky jsou všechny knížky Václava Klause, především Rok první, Rok druhý, Rok třetí, Rok čtvrtý, Rok pátý, Rok šestý i Rok sedmý.“

Mám dojem, že na světě už je i Rok osmý a v knihkupectvích zase stojí fronty.
 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora