Duch udavačův

pondělí 13. červen 2011 07:46

Je dobré občas si projít zpětně své blogerské výtvory. Zamyslet se, možná i ubrat, nepodlehnout samožernosti. Velmi zajímavé ovšem je projít si některé diskuse. Jeden zdejší příběh je zvlášť půvabný svým krystalickým udavačstvím.  

 

Už dávněji jsem vypustil text o tom, že soudruhování nebylo zase tak vzácné u nekomunistů. Nebyla v tom žádná agrese, pro mne konstatování faktu. Ilustroval jsem to m.j. i jedním setkáním ve vrátnici nějakého stranického výboru. Patrně městského. Potom jsem to ještě jednoznačně vystvětlil. Jako televizní rekvizitář jsem musel pracovně do muzea KG, která bylo napojené na tu budovu v Rytířské. Něco vypůjčit, možná i něco ve studovně projít, to už s jistotou nevím. Přesto zdejší udavačský duch ten příběh potěšeně převrátil a nejen on, ale i další anonymové z jeho dílny už tvrdí, že jsem chodil na jednání na stranické orgány. Přebral to myslím potěšeně i další charakter.

Nemám s tou pomluvou problém. Na rozdíl od udavačů se pořád stýkám se všemi spolupracovníky z minulosti. Přesněji se všemi asi ne, ale s vysokým procentem. Spíše je dobré si na tom malém případu ověřit, jak udavači pracují s fakty, jak potěšeně překrucují, aby zakryli vlastní selhání. Udavačský duch, bohužel, je na BB pořád tím určujícím.

 

 

http://hejna.bigbloger.lidovky.cz/c/107125/Nerikali-mi-soudruhu.html

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora