...a v prach se obrátíš.

čtvrtek 8. září 2011 08:58

  Nemám potřebu vyjadřovat se ke všemu, sport komentuji minimálně a když tak z pozice svého netalentu. Hokej jsem hrával jenom velmi amatérsky jako kluk, zato fandil skoro profesionálně.  

Když jsem dříve občas létal, vždycky s přiznanou porcí strachu, vím, že nesmyslného. Jeden můj starší kamarád létal po světě s Laternou magikou a zažil jednou v letadle bouři, tuším nad Skalistými horami. Velmi živě líčil ty chvilky hrůzy, když se letadlo propadalo do víru turbulencí a kapitán nechal otevřít lahve s alkoholem na účet podniku.

Nechce se mi příliš rozmazávat smutný příběh z ruské ligy, která je opravdu kontinentální a létání je patrně nezbytnost. Je v podstatě jedno, zda se ty oběti modlily švédsky, rusky, nebo česky. Hrůzu patrně prožívali všichni stejnou, poslední záchvěv lidskosti před cestou do věčného neznáma. Sbohem Karle, Josefe i Honzo. Stejně bude rodině i kamarádům scházet Pavol, ale i další. Hodně se teď bude psát i mluvit o tom, jak to vlastně bylo, hledat viníci, možná i trestat nevinné. Škoda je každého lidského života, plného a mladého zvlášť. Sbohem.

 

Usedli

 

na hrobech.

A jemu v konci dne

se ještě zdálo, že slyší

nablízku půl smích, půl moldánky. Jako by

krajina úlevně plakala. Jako by se svlékala.

Zajíklá nadějí, že začíná cosi nejistého znova!

 

                                       K. Šiktanc

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora