Zachraňte modré kmotry!

čtvrtek 22. září 2011 15:20

Já vím, většinou se zachraňují vyhynulé druhy a to u modrých kmotrů nehrozí. Ale takhle bych pracovně nazval dnešní schůzi sněmovny.  

Nebudu to podrobně rozebírat, kdo má uši slyší, kdo má oči vidí. Všichni už veřejně přiznávají, že zbohatnutí exministra Řebíčka je podezřelé, nikdo nepopírá, že podhrabání Prahy dražší o deset miliard je skutečný úspěch modrých manažérů. Není sporu o tom, že při většině těch úspěchů asistovali oranžoví politici. Někde se možná i navzájem s modrými drželi za ruce. Dneska volají oranžoví na modré: chyťte zloděje. A modrý premier odpovídá: zloději jste vy, podívejte se na sebe. Obyčejný občan novináře Černého ale ví, že kradli všichni. Ne snad jednotlivci, to nemohu tvrdit, ale strany. Těžko ovšem pochybovat o tom, že v čele státního a obecního rabování byli a jsou kmotři modří. Jejich jména už se vyslovují nahlas, ale mohou klidně spát. Policie je pomalu nefunkční, státní zastupitelství si vystačí samo se svými spory a justice... škoda slov.

Modří kmotři jsou pro naši zemi zachráněni a zachováni, díky naší sněmovně. Dál mohou rozvíjet své mimořádné schopnosti, dál mohou bobtnat na úkor těch neschopných. O jednom mimořádně schopném politikovi jsem už kdysi psal. Teď nám jiný schopný podnikatel o něm prohlásil, že za ministerskou trafiku zaplatil padesát melounů. Asi to byla dobrá investice, otočila se, zhodnotila. Otevřel jsem si svůj starší text o tomto politikovi a pobavil se zejména diskusí. Zkuste to také.

 

http://hejna.bigbloger.lidovky.cz/c/131219/Rebicek-kam.html

http://hejna.bigbloger.lidovky.cz/c/56306/Rebicek-na-hlavicku.html

 

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora