Já, fotbalový neodborník...

sobota 12. listopad 2011 08:32

  Jsem léta přiznaný fotbalový antitalent. Jako dítě periferie sem trénoval i stopování v běhu, kdykoliv mne postavili k mistráku do obrany, inkasovali jsme dvouciferně. I můj pubertální mozek tenkrát pochopil, že ve sportu asi nevyniknu.  

Fotbal jsem hrál už potom jenom rekreačně a mým asi největším sportovním výkonem byla fraktura kotníku, která ohrožovala i mou možnost běžného pohybu. Díky lékařům chodím dodnes, občas i fandím, už moc ne ligovému fotbalu. Jsem celoživotní fanda Bohemky. Měl jsem ji „za rohem“, chodíval tam jako kluk neúspěšně zápasit, a jako kluka mne pouštěli pořadatelé často „zadara“. Osobně jsem prožíval i cestu party okolo Tondy Panenky za titulem.

S českým fotbalem jsem se rozloučil (definitivně?) při „kapříkové aféře“. Výsledky, umístnění... Přesto musím sám sebe korigovat. Dneska jsem se díval na výkon reprezentace. Potěšený, u doutníčku a vizoura. „Klapzubáci“ vyhráli. Potěšili mne. Jiráček, Pilař, to jsou jména, která nedávno nikdo neznal na fotbalové mapě.

Dneska jsem se díval, potěšeně, s nezdravým doutníčkem a alkoholem a ti kluci vyhráli. Šéfoval pořád skromný český kluk Rosický, zezadu to jistil skromný Čech Čech, nebyly tam tragické chyby.

Kluci, možná nepostoupíte, doufám, že ano. Ale potěšili jste dědka nezaujatého, který si na hospodského znalce fotbalu nehraje. Příště si možná zase koupím vizoura, zapálím doutník... a smeknu. Díky, “klabzubáci“.... Nekecáte, ale dřete....

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora