Pacta sun servanda

pondělí 14. listopad 2011 07:02

Pana ministra Hegera dlouhodobě považuji za to lepší, co jde v naší politice potkat. Zda umřu standardně, či nadstandardně příliš neřeším, tuším Svýcaři říkají, že být nejbohatší na hřbitově zase taková výhra není. Vím, že politika je umění možného, navíc jeho hlavní pravolevý oponent je člověk nesporně inteligentní, ale s charakterem si tak jistý nejsem. Jsem tedy spíše příznivcem pana ministra, ale...

Evropa prý má právní kořeny ve starém Římě a jedna stará zásada říká, že dohody se mají ctít. Vycházím jenom z veřejných zdrojů, ale pokud vím politici uzavřeli s lékaři dohodu celkem jednoznačnou. Navýšení o 10% od r. 2012. Teď se dovídáme, že tím rokem mysleli rok průběžný, tedy možná i prosinec. Že to tak chápe modrý konšel Boris Šťastný mne nepřekvapuje. Svůj intelekt i politickou prozíravost osvědčil, když jako Klausův poradce mu doporučil předvolební telefony do domácností. To je pražský modrý vůdce, jak má být. Ovšem pan ministr mne trochu zklamal. Pracuje s polopravdou. Když to zjednoduším, jedna strana byla v dobré víře, že jde o celý kalendářní rok, druhá strana předem počítala s advokátskou kličkou, někdo tomu říká podraz.

Nikdy jsem nebyl nadšeným příznivcem akce lékařů, nikdy jsem je ani okázale neodsuzoval. Teď ovšem politici vyslali všem možným protestujícím profesím signál jednoznačný: své dohody vykládáme advokátsky, nechlapsky, kličkujeme. Pane ministře, je mi trochu smutno, působil jste na mne jako rovný chlap, který plave, ale nepotápí záludně. Už si nejsem jistý.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora