Hravostí k radosti

středa 23. listopad 2011 15:02

Nejsem zrovna bilanční typ. Nelitují zpět svých chyb, hlásím se k nim i k odpovědnosti za ně. Stejně se hlásím ke svým kamarádům a jsem rád, že i oni ke mně. Někdy i po padesáti létech přátelství.  

Nedávno mi volali kamarádi a manželé z Nitry, aby mi sdělili radostnou zvěst, že mají ve Švýcarsku první pravnouče, přesněji pravnučku. Opravdu jsme se rozpršeli po světě. I přes potomky. Někdy si říkám, že mít po světě pár dobrých přátel je víc, než majetek, je to hodnota v mnohém trvalejší. Netvrdím, že se potkáváme denně, to by ani nešlo, s některými o sobě jenom víme, s jinými si zavoláme, napíšeme, ale když se potkáme, navážeme samozřejmě a hned na stejnou notu, jako před léty.

Píšu v mužském rodě, ale něžné pohlaví je v mém přátelském portfoliu zastoupeno bohatě také. Mezi dávné a trochu i milované kamarádky patří i Darina. Krasavice tvůrčí a tvořivá. Její Zdeněk mi to promine, ví, že už jsem jenom do počtu.

Když mi asi před rokem, možná i dávněji hlásila její dcera, že se máma definitivně přestěhovala na venkov, smál jsem se a ptal, jestli už tam založila divadlo, nebo nějakou tvůrčí dílnu. Není jenom pedagožka a loutkoherečka, ale i divadelní režisérka a autorka.

No a Darina nezklamala. Přišla mi pozvánka, kterou asi nebudu akceptovat osobně, ale doporučím na blogu. Hodkovické amatérské divadlo H.A.D. Uvádí sváteční pohádku Dariny Martinovské Vánoční diamant. V režii autorky a za účinkování zdejších amatérských umělců. Tři premiery se konají v Hodkovickém kině 27. 11., 4. a 10. 12. Vždy odpoledne. Začátky nejsou ve stejnou hodinu, ale to si zájemci mohou ověřit.www.hodkovice1-had.estranky.cz

Mám rád ty novodobé „zapadlé vlastence“ kteří se rozhodli pro municipium a jsou ochotni podat pomocnou ruku při oživování místní kultury. Darino i celý soubore: držím palce a zlomte vaz.

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora