Jak jsem nakupoval

pondělí 12. prosinec 2011 07:28

  Parta kamarádů z vejšky se schází naštěstí pořád. Nedávno jedna talentovaná nákupčí vykládala především dámské části, kde a co se dá výhodně nakoupit. Já si ovšem nějak neuvědomil, že ta skvělá dáma má také mimořádně vyvinutý cit pro nadsázku, ironii. Vykládala, jak poradila jiné své kamarádce, a ta oblékla manžela v nějakém špičkovém obchodě s oblečením za pár stovek.  

Oblečený jsem už snad i do rakve, kdyby náhodou, ale napadlo mne, že jedny kalhoty do divadla, moje maminka by řekla štrapáční, bych se slevou koupit mohl. Z křtu knihy jsem zamířil na krásně osvícený Václavák a celkem snadno našel to centrum krásy, které raději ani nebudu jmenovat, abych nebyl žalován za antireklamu. Trvá mi běžně několik minut, než se zhruba zorientuji. Tady bylo rušno přespříliš, ale asi po čtvrt hodině jsem jakž takž pochopil logistiku obchodního domu.

 

 

p1.JPG

Přidám pro orientaci neumělý obrázek Václavského náměstí v čase adventním. Vím, že je to spíše obrázek impresionisty, ale na lepší snímky nemám techniku, ani oči.

 

 Prošel jsem oddělení dámských večerních rób i něžně subtilního prádla. Brzy jsem pochopil, že to, co hledám, potkám v suterénu, a tak mne eskalátor svezl do ráje mužů. Zálibně jsem pozoroval zejména elegantní dámy, které s neskrývaným potěšením testovaly pánské vůně, které zakoupí svým protějškům, aby jim voněly do snů. Velký výběr košil s podélným pruhem mne zaujal. Už si sice s Konrádem neposteskneme, že se nám přes zimu srazily opasky a košile, ale podélný pruh je ke Kondelíkům milosrdný. I v kalhotách a pánských oděvech byl výběr úžasný. Dokonce saka s nášivkami nejen na rukávech. Když jsem tak procházel tou útulnou krásou, říkal jsem si, že otcové ekonomie měli pravdu. Trh je opravdu produktem lidských špatností. Potřeby vyniknout nad ostatními. Proč bych jinak platil tisícovku za nášivku značky na rukávu. Na kráse mi to nepřidá, ani neubere. Zvýší to moji cenu, ovšem jenom v očích znalých.

Nebudu vás napínat, nic jsem nekoupil. Některé ceny byly opravdu překvapivě nízké, ale na ty stovky a dvoustovky, jak slibovala kamarádka, neklesly. Možná ještě zajdu po svátcích, snad už nebudu tolik bloudit, štrapáční kalhoty možná můj šatník přece jen doplní.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora