Tiché radosti blogerovy

úterý 13. prosinec 2011 07:43

Sluší se adventní čas naplnit laskavým ohlédnutím za příjemnými chvilkami, se kterými se po čtyřech létech na blogu pořád potkávám. Když se někdy, většinou pracovně ohlédnu zpět, žasnu třeba, jaká tenkrát obecně bývala čtenost. Zdaleka ne jenom u mne, byli tu lepší a čtenější.  

Dneska se to může zdát k nevíře, ale chodili čtenáři dokonce v tisících. Do diskuse už tenkrát pronikali zdejší všeználci, ale chodilo i překvapivě hodně soukromých meilů, vzkazů i přátelských rad. Dopisoval jsem si s několika kolegy (což ostatně trvá – jen se trochu proměnili), potkával jsem tady lidi přemýšlivé, mladé i vrstevníky. Netuším přesně kdy a proč mne navrhli do kategorie VIP, jsem normální člověk, každé uznání potěší, vážil jsem si toho.

Jsem celoživotní fanda LN, dost mám načteno o těch, kteří stáli u jejich zrodu, o jednom z nich se chystám časem psát.

A tak plynule přecházím k tiché blogerské radosti, o níž se chci zmínit. Někdy před dvěma roky jsem přešel i na blog iDnes. Důvod byl čistě praktický, dělal jsem v té době snad i zajímavé rozhovory a když si s někým chcete povídat, bude ho zajímat více rozhovor pro tisíc čtenářů. Dohodl jsem se korektně s adminy tady i tam, nekoresponduji příliš s žádnými, nemám tu potřebu. Na iDnes jenom avizuji adminům moje texty o kulturních osobnostech oni to snad nějak upoutávají. Skutečnou radost mi způsobilo, když mne kamarádi upozornili, že na iDnes jsem v nějaké soutěži o projekt roku za své články o kulturních osobnostech. Tuším jde jenom o jakousi nominaci. Nečekám, že zvítězím, ale vnímám to jako milé ocenění práce, kterou skutečně těm textům věnuji.

Zjistil jsem, že mezi navrženými projekty je i další kolega, který vykrývá oba blogy. Přeji mu hodně úspěchů a věřím, že i pro něj to bude stejně tichá radost, jako pro mne. Ocenění vždycky potěší.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora