Dobrý člověk už nežije

neděle 12. únor 2012 16:55

  Když jsem se v sobotu navečer klouzal z procházky domů po skluzavkách pro pěší, kterým se v Praze říká chodníky, potkal jsem se u Bohemky s desítkami svíček, které tam hořely jako smutná vzpomínka na nečekaný odchod Lukáše Přibyla.  

 

Mnozí o tom vzácném člověku napíší poučeněji a lépe, mne jenom potěšilo a dojalo, že za tak mladým člověkem zůstalo tolik pozitivního. Navíc právě on pomáhal povstat z popela klubu mého fotbalového srdce, Bohemce. Odešel náhle, nečekaně, nepřipravený. Ta jediná lidská jistota, navíc tak časově nejistá, se naplnila příliš brzy. V tomhle věku, létech Kristových, prý má člověk něco významného udělat, nebo zemřít. Před Lukášem patrně stálo hodně významných úkolů, kterým by vdechl svou pečeť. Osud či jiná vyšší moc rozhodly jinak.

Nemáme u nás mnoho odchodů, se kterými je spojeno tolik upřímného veřejného smutku. A když odchází člověk tak mladý a už tolik postrádaný, je v tom vlastně i pozitivní příslib. Nejsme jenom zemí politiků, kteří pro vlastní prospěch zradí cokoliv. Máme i mladé, schopné a rovné lidi, kteří v naší společnosti vyrostli, vzešli z ní a mají jí co vracet v tom nejlepším smyslu. Možná se už rodí nějaký memoriál Lukáše Přibyla, netuším, ale jeho odchod by měl být i příslibem, že štafetový kolík lidství je i u nás komu předat.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora