Pane premiére, změňte krejčího

úterý 20. březen 2012 20:40

Dopřál jsem si to amatérské divadlo jako kulisu při práci na úklidu počítače. Občas se pobavil pracným čtením secvičeného projevu poslancem Šlégrem, jindy trpěl při blábolech soudruha Grebeníčka. Býval jsem opatrným sympatizantem pana premiéra, ale už nejsem. „Vtipný výpad“ pytláka Kalouska byl ovšem na úrovni hospody 4. cenové. A to věru nejsem obdivovatel bývalého oranžového vůdce.  

Já vím, bylo to předem dané divadlo, hrálo se podle jasných not. Ale alespoň zdání důstojnosti by koalici slušelo. Pan premiér ovšem připomínal uličníka z páté obecné. Ukazoval prstíkem: to my tolik ne, vy víc. Pane Nečasi, fakt si neuvědomujete, jak trapně působí, když zrovna předseda vaší strany žalobníčkovsky ukazuje na odposlechy v sociální demokracii? Jsem ten posledním kdo by pochyboval o korupci v té straně. Ostatně o spolupráci modrých a oranžových kmotrů v Praze cvrlikají špačci na malostranských střechách. A že zrovna vy tohle vytahujete je v lepším případě hloupé. Vy už si nevzpomínáte, ze které strany byla „ička“ a „téčka“, která byla podle odposlechů v jasném spojení s králem mafie u nás? Vy už nevíte, která strana se nejvíce vymezovala proti odposlechům? Křičela o fízlování, zásazích do soukromí? Dneska jsou pro vás odposlechy pomalu jediným argumentem proti opozici.

Máte v koalici stranu, která měla profízlované snad i intimní soukromí. Tam se patrně nahrávalo i splachování na WC. Možná byste si měli ve vládě studijně promítnout skvělý Kachyňův film Ucho. A v jednom šiku s touhle špínou žalobníčkovsky ukazujete na opozici? Smutný vývoj konzervativního politika. O vašem křesťanství se ani nezmiňuji.

Nejen já jsem si dávno všimnul, že asi nemáte dobrého krejčího. Spíš mi to bylo sympatické. Pokud by kvalitní obsah halila nekvalitní forma, mohl bych s tím žít. Bohužel, obsah vaší politické osobnosti mne velmi zklamal. Opozice vám nestojí ani za korektní debatu. Jistý Masaryk říkával, že demokracie je diskuse. Ovšem v té se pracuje s argumenty, ne s denunciací. Změňte krejčího, pane premiére, snad alespoň forma bude působit úhledně.

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora