Zloprckova Kalvárie

pátek 23. březen 2012 12:30

Už to pomalu přestává být i fraška. Odposlech střídá odposlech, aféra aféru. Půvabné ovšem je, že jsme si odvykli ptát se po podstatě té které aféry. Utíkáme k podružnostem jako nezaměstnaný do nemoci.

 

Pražský exprimátor se pomalu začíná rozčilovat nad tím, že unikly do novin nějaké odposlechy tajných služeb. Jistě, je to trestuhodné. Ale co obsah těch odposlechů? To je zanedbatelná lapálie? Zloprckovy hysterické výstupy bývaly vždycky skvěle vygradované. Namísto odpovědi na konkrétní otázku se samospádem vytočil k divokému a skoro nenávistnému útoku na tazatele. Dneska víme s jistotou, že se tazatelé měli ptát více a důsledněji a hlavně, že se měli a mají ptát voliči, která strana vyslala do voleb maňáska řízeného z podivného polosvěta „podnikatelů“.

Zloprcek půjde na kobereček k „panu Čistému“. Zábavná představa. V zemích s vyspělou demokracií by se takový poslanec vzdal mandátu skoro samozřejmě. Jenomže, kdo by nám v té sněmovně zbyl. V zemi s politickou kulturou by ve sněmovně nemohla sedět ani brilantní právnička Řápková, ing. Miroslav Svoboda, nebo i JUDr. Benda. A to je jenom letmý, příkladný výčet. Nikoliv seznam všech nositelů rychlokvašených titulů.

Zloprckova cesta nebude lemovaná odstrašujícími případy modrých kajícníků. Prakticky nejsou. Nemáme ostatně ani oranžové, nemáme v politice vlastně žádné kajícníky. Občasné pomýlení, které zaplatí daňoví poplatníci, občasné zapomenutí, placené ze stejných zdrojů. Naši občané už ovšem vědí, že majetkové rozdíly v naší zemi jsou dány velkými rozdíly ve schopnostech. Který normální český lékař má schopnosti Pavla Béma a k tomu kamaráda Janouška.

 

Na blogu je sympatické, že eviduje několik roků zpět texty i diskuse pod nimi. Podívejme se, jak reagovali někteří skuteční znalci na mou dávnou kritiku pražských konšelů.

 

http://hejna.bigbloger.lidovky.cz/c/146418/Bemovo-propadliste-dejin.html

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora