Bezmezně (ne)důvěřiví

pátek 30. březen 2012 11:10

  Život mne naučil sledovat dění okolo s ironickým nadhledem. Dívám se tak i sám na sebe, snad se s tím i lépe žije. Dneska nese pan premiér na hrad demisi nejlepšího ministra školství všech dob a tak asi nejen já budu zvědavý na komentáře pana prezidenta. Určitě nezklame.  

Věci Vítovy jsou jevem i v naší politice mimořádným, těžko ho zařadit žánrově. Tragedie, fraška, komedie, parodie? Už jenom kulisově poslouchám nové ptydepe našich politiků. Přestávám jim rozumět, jejich novořeč už je patrně jenom pro vyvolené. Možná jsem to špatně pochopil, ale zdá se, že koaliční strany se nesnášejí, až nenávidí. Jejich opravdu jediným tmelem je zájem občanů. John nenávidí Kalouska, ODS oba, no a Kalousek by nejraději profackoval všechny. Ovšem přijde na lámání chleba a všichni vidí, že nikomu nejde o trafiky, funkce, prebendy. Jde jim jenom o zájem občanů. Jenom pro naše blaho se přemáhají, snášejí ty nesnesitelné jinostraníky, berou jenom stotisícové odměny, ač jinde by dostali podstatně víc. Nechávají se zaměstnávat státem (mnozí desítky let) za desetitisícové almužny, zatímco jinde jim prosperující nadnárodní firmy nabízejí miliony. A přiznejme si to, VV tomu daly další rozměr. Nevadí, že je opustily intelektuální a charakterové kapacity jako Kočí a Škárka. Stačí zahlédnout v televizi finančního čaroděje s ekonomického experta strany a je jasné, že intelektuální potenciál této strany-nestrany je bezmezný.

Stejně bezmezná je důvěra koaličních partnerů, že zase najdou způsob, jak posunout dál rozpadající se koaliční žebřiňák. Smekněme občané. Nenávidí se až za hrob, vědí toho na sebe navzájem až příliš, ale zájem občanů je pro ně nade vše. Jsou ochotni se pro nás obětova po zbytek funkčního období a když je zvolíte, možná budou riskovat i v příštím volebním období.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora