A kde to žijete?

neděle 8. duben 2012 07:54

Docela pobaveně sleduji otazníky i rozhořčení nad vyjádřením knížecího pytláka o možnosti koalice se socany.  

Nechme stranou fakt, že svět se dělí na lidi se smýšlením spíše levicovým a naopak skoro půl na půl. Levicové myšlení je legitimní myšlenkový směr a těžko popřít, že ve skandinávských zemích levicoví politici léta vládnou poměrně úspěšně. Ono vůbec to pojímání politického spektra jako protiřečícího si světa je sporné. V řadě zemí existovaly, existují a budou existovat pravolevé koalice a někde jsou a budou i úspěšné. Pokud v nich budou skuteční politici, kteří chtějí sloužit své zemi, nikoliv z ní týt. Vzpomeňme na Dykovo: „čas není, bratři, připravovat účet, jejž rodné zemi předložíš“.

Říkává se, že politika je umění možného. Ostatně, co byla opoziční smlouva, až do hrdel a statků hájená skalními konzervativci jako jediná možnost tenkrát. Tedy umění možného. Vyčítal jsem a vyčítám Kalouskovi mnohé, ale pokud pravdivě a realisticky vyhodnotil situaci po volbách, odsoudíme ho? Chce snad někdo tvrdit, že kdyby příští volby tu možnost přinesly, ODS by se socany do koalice nešla? Nezapomínáme až příliš rychle? Nepředcházela „mobilisace“ ODS pozdějšímu dost prohnilému paktu? Jak je to dávno, co modří a oranžoví konšelé koktali na pražském magistrátu o skvělé koaliční smlouvě, která umožní plnit programy obou skoro antagonistických stran. Jiná věc je, že za pár měsíců všichni koktali jinak, ale to nejsou „specifika“ jenom naší politiky.

Nemám prorockého ducha, ale tolik vím, že do koalice se socany půjde kdokoliv z pravice, pokud dostane něco zobu do koryta a navíc záruky, že doba státních zametačů ještě nekončí. Nesporně jeden z nejschopnějších českých politiků (možná všeho) to veřejně přiznal. Ti ostatní na tom možná jenom potichu pracují. Z medvěda ještě nco zbývá.

Zhruba před dvěma roky jsem dost ostře kritizoval pražský magistrát. Podívejte se zpět, kdo a jak mi za to lál. O tom, že se tam kradlo už patrně pochybuje jenom velmi retardovaný modrý fanatik. Stejně jenom retardovaný občan věří tomu, že někdo bude potestán. A vy soudíte pravdomluvného (výjímečně) Kalouska?

Kde to žijete, přátelé? Na Marsu?

 

http://josefhejna.blog.idnes.cz/c/154417/Tanec-Kalouskovych-kostlivcu.html

 

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora