Kde CASY nelétají

neděle 24. červen 2012 18:53

  Nedá mi to, pár slov k tématu napíši. Vycházím pochopitelně jenom z veřejných zdrojů, neznám tajné úmluvy, nemám k dispozici žádné odposlechy. Nemám ani potřebnou kvalifikaci k posouzení vhodnosti předmětných letadel.

 

Sleduji skoro s úžasem, jak významný člen naši exekutivy, Kalousek, útočí na naši policii, opravdu bezprecedentně. Výjimečně podporovaný premiérem, kterému už ve slovníku chyběla jenom plukovnická junta. Připomeňme si, že vlastně i policie je součástí exekutivy, navíc je limitovaná rozpočtem, který jí schvaluje moc zákonodárná. U nás dokonce ani moc soudní není úplně samostatná, protože měšec drží ministr spravedlnosti, který je součástí moci exekutivní. Ale to je jenom poznámka na okraj, způsob vyvažování mocí je v kompetenci každého státu.

Ministr Kalousek ale prohlašuje, že tato „kriminalizovaná“ praxe je u nás takto nastavená od počátku a skoro jedním dechem přiznává, že je to praxe špatná. Nejsem asi jediný, kdo se ptá, proč pan Kalousek, jako český politik pod penzí, proti tomu dávno neprotestoval. Proč on, jako dlouholetý strážce státního měšce, dávno nepožadoval přehlednější a kontrolovatelnější režim. Ostatně, my s lepší pamětí víme, že pan Kalousek se na ministerstvu obrany vyskytoval už za úsvitu naší polistopadové demokracie. Na jeho působení tam vzpomínají s úctou i vojenští výsadkáři. S trvalými problémy na naší obraně jsou spojena i jména jako Kopřiva a Barták. Oba blízké spolupracovníky pana ministra zatím „bezprecedentně“ manipulovaná policie snad ani nekontaktovala, nevím.

Velmi mne zaujala i opakovaná mediální informace, že náčelník generálního štábu byl proti letounům, ale pod nátlakem rezignoval a souhlasil. Kdo ten tlak vyvíjel a proč? Možná si to občas neuvědomujeme, ale náčelník generálního štábu je skutečným šéfem naší armády. Bojeschopnost armády by měla být jeho štítem erbovním. A on „pod tlakem“ souhlasil s koupí nekvalitní výzbroje? Nechce se tomu věřit. Máme v naší historii generály (Eliáš, Píka), kteří pro svou pravdu a zemi obětovali i životy. Nejvyšší voják v zemi „pod tlakem“ souhlasí s nákupem nekvality?

Je těch otázek bez odpovědí daleko více. Nejsem asi jediný, kdo si je klade. Skoro hysterické reakce Richelieua české politiky Kalouska mi přijdou více než výmluvná. Vlasta přece zpívá pořád hezky.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora