Knížák na Hrad!

sobota 25. srpen 2012 23:42

  V tom rojení nových a nových prezidentských kandidátů jsem možná přehlédl jednu významnou personu, určitě ne non grata. Významný český umělec, vysokoškolský profesor a nositel řady originálních názorů, by mohl příště ozdobit prezidentský stolec.

 

Zajímavě by se tím završila i jedna naše tradice. Prvním naším prezidentem byl vysokoškolský profesor, jehož jedna vědecká práce je podnes čtena a citována. Naopak zatím poslední prezident je také vysokoškolským profesorem, ovšem profesorem bez studentů i bez vědeckých prací, které se, patrně pro svou mimořádnou kvalitu, poztrácely. Teď by se mohly z rozhodnutí nového prezidenta instalovat před Matyášovou branou dva Mistrovi obří trpaslíci, jako ukázka tvůrčího potenciálu národa.

Ovšem Knížákova volba by přinesla i další přednosti. Třeba by nebyla skoro nutná obměna hradní kanceláře, protože hlavní část této úřednické opory národa je Mistrovi trvale nakloněna. Možná by se musela řešit jistá rivalita mezi Knížákem a Jaklem, ale věřím, že by mladší Jakl ochotně ustoupil zralé rozvaze akademika. Není vyloučené, že by nový prezident konvertoval k některé církvi, postižené restitucemi, možná by vyzdobil nějaký zámeček uměleckými díly, kterými pohrdla Národní galerie.

Lze také předpokládat, že by hradní stráž dostala nové uniformy podle Mistrova návrhu, a patrně by se už na hradě nehrál ani ten profláknutý Janáček. Mistr by jistě rozvinul svůj všestranný talent i na tomto poli. Proslýchá se, že jediným problémem pro tým poradců je Mistrova náušnice. Použít, či nepoužít?

Ze zdrojů blízkých Mistrovi proniklo, že pro prezidentskou kampaň bude angažován jako organizační mozek schopný podnikatel Šlouf, přítel současného kancléře. Tam pořád ještě není jasné, zda se ovšem tento organizační génius nezapojí do kampaně jiného prezidentského kandidáta, který reprezentuje kulturu čtvrté cenové skupiny.

Možná bychom mohli založit malou blogerskou iniciativu pod heslem: Knížák na Hrad. Vzal bych rád okrajové místo v přípravném výboru, a potom se zapojil psaním oslavných pajánů. Mistr si to zaslouží, Mistr na Hrad.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora