Konečně jasná řeč

úterý 4. září 2012 14:30

Když nám to neschválíte, přijdete o trafiky, děvčata a chlapci!

 

A je to pravda, pokud padne vláda, patrně se velmi změní poměr sil po nových volbách. Nejsem si vůbec jistý, zda k lepšímu. Řada děvčat a chlapců ale přijde o dobře placené trafiky a to je patrně jediný podstatný argument, pro rozhodování o osudech milionů občanů v této zemi. Ty osudy přece nejsou ve hře. Ve hře jsou trafiky poslanců. Je to tak, přiznejme si to, o to se hraje a to rozhodně.

Komunisté pobaveně sledují, jak se hrne voda na jejich třešničkový mlýn. Stavidla otevřela koalice a tak Filip-Falmer může jenom pobaveně roztáčet mlýnek ze svých dlaní. Nemusí se příliš namáhat, jde to skoro samo a je to velký smutek.

Někde jsem už psal o spiknutí neschopných, které přišlo v několika vlnách. Ta poslední může být zničující. Na principu pars pro toto – povšimněme si, že ústavněprávní výbor v naší sněmovně šéfuje „plzeňský právník“, v odborné veřejnosti mimořádně ctěný. Kolik nás ještě čeká nášlapných min ve sněmovně, jejíž členové si třeba schválili snížení vlastních příjmů a potom se velmi divili, co to schválili! Věřím, že tuhle chybu už odstranili. Pokud ne, jistě to opraví urychleně.

Naprostá neschopnost je skoro definičním znakem naší politiky. Státní správa marně čeká na řád, zákon o státní správě, předávací protokoly neexistují, jeden nájezd party kravaťáků střídá druhý, kamarádi kamarádů odlupují pořád menší zbytky státního majetku a tak není divu, že už se začnou stříhat i občané. Stovky miliard, rozkrádané každoročně, nelze už dávat jenom ze státního. Občánek se musí také otřepat, ostatně má to, co si zvolil.

http://josefhejna.blog.idnes.cz/c/215021/Spiknuti-neschopnych.html

http://josefhejna.blog.idnes.cz/c/285758/Obcanku-otrep-se.html

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora