Chvála vkusu a elegance

úterý 20. listopad 2012 08:38

  Když o tom tak přemýšlím, jediným televizním pořadem, který sleduji skoro pravidelně, je soutěž StarDance . Pokusím se napsat, proč.  

 

Nechám stranou fakt, že jsem se kdysi platonicky zamiloval do jedné z vystupujících tanečnic. Pro její krásné kotníky, hbité nohy, přirozenou eleganci i humor. Důležité je, že pořad, převzatý ze zahraničí, v sobě spojuje nádhernou podívanou s obdivuhodnými výkony neprofesionálních tanečníků, kteří musí projít opravdu velmi náročnou přípravou.

Marek Eben je jednoznačně naší moderátorskou jedničkou. Kultivovaný, decentní, vtipný. A Tereza Kostková po něm přebírá moderátorskou štafetu elegantně a velmi vkusně. Přestože není mou favoritkou mezi herečkami ani moderátorkami, musím uznat, že je pohotová, neotřelá, zajímavá. Soutěž navozuje velmi příjemnou atmosféru, prostředí je zajímavě výtvarně řešené, profesionálně nasvícené, o kvalitě doprovodné hudby byla řeč mnohokrát. I trochu obměňovaná porota reaguje s přehledem, má vtipné postřehy a hlavně je spravedlivá.

Býval jsem snad v mládí průměrný společenský tanečník, i když bez jakýchkoliv ambicí v této disciplíně někde soutěžit. I kdybych byl hvězdou, k účasti na podobném projektu by mne nikdo nedonutil. Většina z účastníků nikdy netančila, o to víc je obdivuji. Dovedu si spočítat, jakou řeholí při výcviku prošly, věřím, že mnohé ztratily pár kil. Potěšilo mne, že z anonymity vystupují i partneři hvězd, většinou profesionální tanečníci. Přestože je to jejich denní chleba, není asi vůbec jednoduché vymyslet choreografii pro své partnery tak, aby vynikly jejich přednosti a potlačily se nedostatky a celé to v časovém limitu nacvičit.

Sobotní večery v České televizi jsou pro mne příjemnou a kultivovanou podívanou, kterou sleduji opravdu s potěšením. A mí favorité pro tuto řadu? Sportovkyně Kateřina Baďurová a její partner Jan Onder. Pokud nezvítězí, přežiji to, a určitě na pořad nezanevřu. U mne vyhrává především vkus a elegance, s nimiž se ve StarDance potkávám.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora