Svět je malej

středa 5. prosinec 2012 08:34

  Všichni se jednou sejdem v posteli. Bylo prý heslo Brigitte Bardot v době, kdy ještě byla sexuálním symbolem. Já ale nechci psát o té stárnoucí ochránkyni zvířat

 

 

Občas se o tom zmíním, jde se mnou životem pár kamarádů. Patří mezi ně i Vráťa Ebr. Jsme přátelé už skoro padesát let a i když se naše cesty často míjely, pořád o sobě víme. Zve mne pravidelně na své Ebroviny, které se konají v dost známé Literární kavárně v Salmovské. Ostatně i ta už oslavila desetiletí.1.JPG

Mezi mé mladší přátele patří i Radka Tesárková a snad mohu napsat, že i Josef Hervert. No a když měla tahle parta společné místo činu v Salmovské, uvědomil jsem si, že svět je nejen malej, ale je to i báječné místo k životu. Což je také podtitul večera poezie, který ti dva, doplněni ještě hudebníkem Jiřím Šťovíčkem, nabídli. Název toho posezení je SLOVOPÁDY aneb svět je báječné místo. K poslechnu byla poezie autorů jako Ferlingetti, Corso, diPrima, Patchen, Hrabě, doplněná saxofonem a klarinetem. Režie se ujal Jiří Ratajík.

2.JPG

3.JPG

 

5.JPG

6.JPG

Nejsem zrovna odkojený poezií beat generation, přesto jsem chvilku poseděl opravdu potěšeně. Večer měl útulnou atmosféru a u dvojky červeného jsem si říkal, jak se zase historie trochu opakuje. Buřiči proti všemu a všem se pomalu dostávají do čítanek a potomci těch, proti kterým se kdysi bouřili, poslouchají v teple a za příjemného podmalování saxíku a štěbence vzpurné výkřiky proti světu, který je nejen malej, ale je to i příjemné místo k životu.

Tak až půjdete na největší náměstí ve střední Evropě, kdysi Dobytčí, dneska Karlovo, zajděte Ječnou kousek nad raně barokní kostel svatého Ignáce, jděte dál Ječnou a potkáte zastrčenou Salmovskou ulici. Zajděte si tam do literární kavárny. Nepotkáte tam jenom slovopády Vráťi Ebra.

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora