Řešení se koná…

úterý 11. prosinec 2012 05:18

Přišel jsem v noci z velmi vlídného, přátelského a krásného setkání. Hostitelem byl můj dlouholetý skvělý kamarád a pokud vím i renomovaný pražský advokát. Skoro mne dojal, když mi předal bez řečí nějaké připravené úřední listiny a říkal: Tady to podepiš. O honoráři nepadlo ani slovo, naopak, ještě nás pozorně hostil, prostě kamarád. Kamarád z let nepohody, kamarád, který ví, jaký život jsem žil za komunistů.

Po půlnoci jsem doma otevřel počítač a četl jsem, že řešení se koná!!! Omlouvám se té milé a kamarádské společnosti, pokud se někdy zase sejdeme, budu možná ten nejchudší v ní, tedy hmotnými statky. Věřím ale, že nikoliv charakterem, znalostmi. Ostatně, omlouvám se i čtenářům blogu. Tenhle úraz na naší mateřštině jsem nespáchal já.

Až se to řešení dokoná, možná dozní i to funkcionářské podstatné jméno slovesné a soudruzi, registrovaní i neregistrovaní, půjdou tam, kam patří: do …… Já půjdu do peřin s vědomím, že ve světě mám pořád pár skvělých kamarádů, kteří mne znali ve světě soudruhů. Příští adventní setkání mne čeká v pondělí, tam se snad řešení konat nebude. Zato potkám pár přátel, kteří mne znali v době, kdy antikomunismus nebylo jenom heslo, ale i důvod ke kriminalizaci.

Čest vaší práci, soudruzi a konejte řešení!!!

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora