Já, člověk netechnický...

neděle 3. březen 2013 20:23

Včerejší sobota byla původně zasvěcená schůzování, ale utekl jsem rychle a trochu se prošel zrekonstruovaným Národním technickým muzeem. Možná se rádi podíváte na pár amatérských obrázků.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG
Občas přidám netechnickou poznámku. Prezident Masaryk si už reprezentační Tatry příliš neužil, je z r. 1935. Ale slušelo jí to, co říkáte. 

10.JPG

Jako dítě jsem ještě poznal kouzlo doškových střech. Když tohle bývala veškerá výzbroj místních hasičů, nedivme se, že většinou od jednoho ohně hořela celá vesnice.

 11.JPG

  A v takovéhle Tatře vyjížděli do světa Hanzelka a Zikmund. 

12.JPG

Nechtějte ode mne technické podrobnosti, ale tohle je nějak překarosovaný německý vůz pro socialistické papaláše. My starší možná poznáme.

13.JPG

Tenhle dědeček automobil jezdil v rodině jiného dědečka, prezidentského. Prapředek Václava Havla byl schopný stavitel a podnikatel a tak jezdil po Praze v tomto zahraničním modelu. Tenkrát ještě kompletním.

14.JPG

Mezi mými dávnými spolužáky je i spousta bývalých pilotů. Ti by vám ten typ přesně identifikovali. Mně se líbil spíše ten kontrast.

15.JPG

Cestou domů jsem se nepotkal s ideálním světlem. Slunce v tom čase matně prozařovalo krásu města z jihovýchodu, ale ležel nad ním ještě modravý opar vládnoucí Morany. A tak se rozloučím verši básníka  z nejmilejších, Jaroslava Seiferta:

Velikým městem dlouhá teče řeka,

sedm mostů ji spíná,

po nábřeží chodí tisíc krásných dívek,

a každá je jiná.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora