Kořist zamindrákovaného blba

pátek 15. březen 2013 07:35

  Smutné výročí, na které chci dnes vzpomenout, není kulaté, ani půlkulaté. Přesto stojí za to si připomenout, že jsme se tenkrát stali kořistí jednoho zamindrákovaného blba a jeho party gangsterů, kteří se k moci dostali demokratickou cestou.

 

Nechci hodnotit roli Beneše, vůbec nechci plivat na Emila Háchu, kterého já vnímám spíše jako tragickou oběť. Nedávno jsem tu zmínil zajímavý dokument o Goebbelsovi. Spíše náhodou jsem narazil na internetu na neméně zajímavý dokument o Hitlerově rodině. Rodinná anamnéza tohoto posla árijského nadčlověčenství byla dlouho tajená a zdá se, že bylo proč.

Hitlerův rakouský původ není tajemstvím, méně známé je, proč mu Angličané říkali Schiklgruber. Tak se původně jmenoval jeho otec, nemanželské dítě. Potom jaksi rodina vyženila (velmi podivně) jméno Hitler, a to dál užívala. Adolf měl dva starší nevlastní sourozence, Aloise a Angelu, a vlastní mladší sestru Paulu. Otec byl zřejmě zlý despota, který malého Adolfa s potěšením mlátil. Matka naopak trpící a milující. Adolf poměrně brzo osiřel a není tajemstvím, že měl zájem o studium na umělecké škole. Do první války se hlásil jako německý voják, jeho politický vzestup líčit nebudu.

Starší bratr Alois byl číšníkem, později hospodským, pro jistotu si v době Hitlerovy slávy říkal Hiller. Zjevně na bratrově vzestupu profitoval, ale současně pro něj byl přítěží. Žil v bigamii, kterou se mu dařilo tajit, přesto neustále hrozilo prozrazení. Jeho syn Wili, kterého měl se svou irskou manželkou, časem utekl do USA a veřejně proti strýci bojoval. S druhou manželkou měl Alois syna Heinze, který za strýce Adolfa nejen bojoval, ale dokonce i zahynul v ruském zajetí.

Adolfova nevlastní sestra Angela Raubalová patřila k jeho pomocnicím. Dlouho mu do jisté míry vedla domácnost a také s sebou přivedla dceru, Hitlerovu neteř Geli. Vztah, který mezi nimi vznikl, těžko přesně hodnotit, na každý pád skončil sebevraždou závislé příbuzné. Četl jsem o tom v minulosti řadu zajímavých spekulací, posouzení nechám na čtenářích.

Mladší vlastní sestra Paula bratra obdivovala a ctila. Existuje dokonce záznam z televizní diskuse z r. 1958, v níž Paula vystoupila a na bratra vzpomínala. Tehdejší komentátor jí zpětně hodnotil jako prostou a rezervovanou ženu.

Velmi zajímavý je možný židovský původ některých Hitlerových předků. Zatím se nikdy jednoznačně neprokázal, ale je třeba vědět, že Hitler a jeho pohůnci vyvinuli maximální úsilí na zametení všech možných stop. Do Hitlerovy rodiny patřila vzdáleně také rodina Veitů, postižená dost vysokým počtem dementních členů. Je možná hořkým paradoxem, že jeho postižená sestřenice Aloisie skončila v r. 1940 v plynové komoře, jedné z těch, které naplánovali „nadlidé“ pro lidi duševně postižené.

Je zajímavé, že ještě několik vzdálených Hitlerových příbuzných žije, všichni pod jinými jmény, anonymně. Zdá se prý, že rodina ale vymře. Žádný z potomků zatím nemá děti.

Je snad dobré si připomenout, jaké bylo rodinné zázemí lidské zrůdy, která způsobila ve světě tolik zla. Podobný sněhový poprašek, který je v ulicích Prahy v těchto dnech, tu byl i 15. března v roce 1939. Tenkrát se Pražský hrad stal kořistí tohoto zamindrákovaného blba.

 

Film jsem našel na internetu pod názvem: Hitlerova rodina

 

 

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora