Nejen Jemnolásky

úterý 26. březen 2013 19:40

Je to docela příjemný pocit, řekl bych. Tento blog produkuje spisovatele, přesněji spisovatelky, které sice do jisté míry z blogu vzešly, ale jejichž tvorba už žije svým vlastním uměleckým životem a ony se pořád k blogu hlásí. Monika Petráková už vydala třetí knihu a věřme, že bude úspěšná.

1.JPG

Martina Bittnerová se ochotně ujala role moderátorky. Přemýšlel jsem, čím se obě autorky a kamarádky liší. Martina produkuje opravdu kvalitní literaturu faktu. Mohu dosvědčit, že čtivou, hodiny vysezené v různých badatelnách nejsou z těch textů cítil. Jenom ten, kdo o takovém psaní něco ví, tuší, kolik je za tím i tvůrčí práce. Monika své psaní prožívá trochu jinak. Rád jsem jí věřil, že v procesu tvorby s postavami žije, míjí se se semafory na křižovatkách, zapomíná na realitu. Obě po svém poznaly ten krásný tvůrčí proces a velmi jim to přeji.

2.JPG

Když vidím podobné talentované mladé kluky říkám si, kolik takových žije ve stínu našich "televizních" umělců, kteří se dlouhá léta úspěšně recykluji.

3.JPG

Křtu knihy se ujal nejlepší Moničin přítel Aleš Dudek. Potěšilo mne, že se knížka nepolévala.

4.JPG

Příjemný večer se konal v útulné Michalské uličce, kousek od legendární Blatničky. Doufám, že nové skupině napopletu název, zatím si snad říkají Přátelé Filipa Čenžáka.

5.JPG

U baru jsem si dal dvě dvojky skvělé Frankovky od Pálavy, s chutí poslouchal příjemnou hudbu a hlavou mi trochu táhly vzpomínky na léta na blogu. Nevím už, kolik mladých lidí se na mne obrátilo v průběhu těch uplynulých pěti let. Nebyly jich desítky, spíše to byli jednotlivci, ale byli. Většinou mladí, začínající blogeři se na mne obraceli šokovaní sprostotou a nenávistí některých diskutérů.  Pokud si dobře vzpomínám, nějak tak jsem se sblížil i s Monikou. Slovo dalo slovo, červené chutná oběma. Zmiňuji to hlavně proto, že tento blog není jenom centrem prokurátorů, kteří hledají viníky. Potkávají se tu také lidé vzájemně blízcí, laskaví, přemýšliví.

6.JPG

S křtěnou knihou Jemnolásky se rozloučím celkovým pohledem na autorku. Nemá totiž jenom krásné oči, ale je celkově velmi úhledně prostorově řešená. To že jsem jí trochu pokřivil je vina fotografa.

 

Omluvu za kvalitu fotek už nebudu zdůrazňovat. Nejsem profesionál a vím to.

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora