Kmotry a kmotřenky

čtvrtek 13. červen 2013 14:39

Mám to štěstí, že se v životě potkávám, trochu za pochodu, s řadou přátel. Staří zůstávají, noví se přidávají.  Pravda je, že z toho milého pochodu už občas vystupuji, nic to ale nemění na faktu, že se rád zúčastním. Do společnosti BB jsem přistoupil už skoro před šesti léty a potkal pár milých lidí. Dvě mladé spisovatelky z našich řad sleduji se sympatiemi, pokud si dobře vzpomínám, obě už vydaly tři knížky. A tak je pochopitelné, že působí navzájem jako kmotry svým knihám.

 

1.JPG

Do knihovny na Vinohradech už chodím léta, ale tuhle půvabnou terasu jsem objevil až při křtu knihy. Je v prvním patře a to je vyhrazeno pro děti. A tam už dlouho nepatřím.

2.JPG

Jan Řepka se postaral o hudební doprovod. Mne dostal první písní z repertoáru Pavla Dobeše. Píseň o Jarmile, kterou manžel najde v ložnici s jiným a nedělá z nevěry závěry, byla kdysi opravdu hitem a ke knize povídek Na nevěru se neumírá se hodila.

3.JPG

Pár dobrot zbylo i na mne.

4.JPG

Kmotra, Monika Petráková, se trochu flákala, tak autorka Martina přečetla jednu ze svých povídek. Překvapilo mne, že nějak tak bych ji i vnímal z jejího psaní na blogu. Přemýšlivá, sebeironická až sarkastická, tipnul bych si, že někde hluboko dříme eruptivní ženství.

5.JPG

Účast byla na večerní čas a trochu odlehlé místo velmi slušná.

6.JPG

Mirek Toms se na mne trochu mračil, ale vysvětlili jsme si to.

7.JPG

Potom se křtilo, opatrně, ale potěšeně.

8.JPG

V krásném jarním podvečeru možná přítomné dámy meditovaly o nevěrách.

9.JPG

Milé bylo, že chvilku si našla i kolegyně Eliška. Jen jsem měl starost s krásou a výrazností jejích očí.

10.JPG

Podobná atmosféra v tom večeru převažovala.

11.JPG

Rozloučím se s vámi starší fotografií spíše pro lepší orientaci. Husův sbor stojí ještě v Dykově ulici, za ním je známá Vinohradská vodárenská věž , vedle ní útulný a utěšený prostor knihovny. Byl to hezký večer a neumíralo se tam ani na nevěru, ale ani na nudu.

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora