Dominový efekt

čtvrtek 13. červen 2013 17:04

Snad nebudu muset podrobně vysvětlovat souvislosti, i  když mne inspirovala i diskuse tady. Láska je opravdu mocná čarodějka, lidská sexualita též a kdo nezažil, nepochopí.

Dávno, dávno již tomu, jak by napsala Božena Němcová. Vyjel jsem, někdy okolo mé třicítky, na týdenní natáčení. Byla to práce mimořádně příjemná, opravdu pohodová, v létě, v krásném prostředí. Spolupracoval jsem tam a myslím i bydlel na pokoji s jedním kolegou, říkejme mu třeba Honza. Byl zhruba stejně starý, šťastně tenkrát ženatý a velmi korektní a vzdělaný pán z prostředí, řekněme trochu měšťáckého. Trochu mamánek, s maminkou a manželkou bydleli v rodinné vilce a postupně se mi svěřil, že jejich manželství je trochu asexuální, manželský sex je omezen na minimum a ještě se při něm zhasíná.

Tohle mezi námi nebylo běžné konverzační téma, ale Honza při natáčení narazil ve štábu na velmi výrazné ženství, říkejme mu třeba Radka. Nebyla to ani zrovna oslnivá krasavice, ale žena velmi zajímavá, výrazná a cílevědomá. Abych to příliš nenapínal, Honzu dostala velmi rychle a on mi po tom v ukradených chvilkách decentně vyprávěl, jak prožívá ten intenzivní vír vášně po manželské tmavé dietě. Pokud vím, Honzovo manželství se nerozpadlo, dáma možná přešla na perspektivnější objekt, to není podstatné.

Podstatné pro mne je, že jsem si tenkrát velmi plasticky ujasnil, co může s mužem udělat dominantní a zralá žena. Ta síla se neprosto nevejde do sofistikovaných kázání. Pokud se trochu zakřiknutý muž potká s dominantním ženstvím, je ztracený víc, než tušíme. Každý to v životě má nastavené jinak, proto nerad někoho moralizuji, ale už čtyřicet let vím, že dominový efekt může mít i povahu zhoubné smršti. Láska budiž pozdravena.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora