…tak se z lesa ozývá….

úterý 2. červenec 2013 21:58

  Docela mne potěšilo, že jsem stál zdejším géniům za tolik pozornosti. Jenom se bojím, zda jsem je trochu nezklamal.

Tu recesi docela beru, proč ne, dokonce bych doporučil, aby to adminky nestahovaly, ty práce imaginární Kateřiny. Nejsou nevtipné. Smutné ovšem pro iniciátory muselo být, že mé nadšení bylo minimální, zdvořilé, ostatně jako u několika dalších mladých lidí, které rád pochválím, pokud hezky píší. Nějak jsem marně hledal to spontánní nadšení v mých pochvalách. Skoro se obávám, že jste blby udělali spíše z jiných, včetně vašich přátel.

Protože se tady hraje bez pravidel, s potěšením jsem zkopíroval (s minimem grafických úprav) diskusi pod prvními třemi texty imaginární autorky. Přesněji pod dvěma a přidal jsem ještě svůj komentář pod třetím. Pochopitelně to plyne zdola nahoru, jak šly ty texty na BB.

Umíte. Další komentáře netřeba.

12.10.2010 9:33:04  josef hejna

Všem děkuji. Snad mě ještě něco napadne.

8.10.2010 10:17:06  Katka

Já se.. Já se vlaky najezdil až moc..Teď už jen občas - včera do lesa na houby..Taky bych se tu rád setkával víc s humorem..Snažme se..Je to lepší než žlučovitost..

8.10.2010 7:31:15 janvargulič

Cetl jsem oba vase clanky a zda se mi ze k vasni cestovat vam bribude dalsi vasen a sice - psat. Nevim k jakemu smeru studujete, ale mela byste se venovat psani, mate proto obdivuhodny talent. Vsadim se ze vase slohova cviceni jsou vzdy hodnocena za jedna.

8.10.2010 0:11:43 Tonda

No, přímo prožívámtu jízdu s Vámi. A moc mě potěšilo, že si na nádraží našli způsob, jak Vás dopravit na kýžené místo! Parádní cestopis!

7.10.2010 15:57:00  NULI- NUlíčková

Pište dál.  A hodně úspěchů.

7.10.2010 14:11:36 josef hejna

dobře jste se rozjela zde na blogu. Ta cesta musela být super, to jsou zážitky na celý život, ani pro ně člověk nemusí chodit daleko. Přeju ještě hodně dobrých témat a hodně spokojených čtenářů!

7.10.2010 11:57:36  zuzanazajicova

Vlaky já mám rád proto, že se v nich dá chlastat.A to buď přímo v jídelním voze nebo z přinesených zásob. A ty zásoby mohou být buď ještě ve skle či plechu, plast je nevhodný, nebo již přímo v těle.

Když firma neměla volné auto, abych jel na víkend z Bratislavy do Prahy, zachovala se velkoryse. V Blavě jsem si vzal taxíka na železničnů stanicu, tam som si kúpil lístok, dal si dve tri pivka a hup do vlaku. V Praze jsem si objednal taxika mobilem ještě z vlaku a nějaké silniční kontroly na alkohol mi mohly být ukradené. Skvělé také byly cesty vlakem do Berlína na letiště Schönefeld z nástupiště to je od odbavovací haly nějakých dvěstě či třista metrů. Tak, mladá a nová autorko. Ať Vám ty blogařské vlaky dobře jezdí i v budoucnu. Tentokrát to je karma (to není průtokový ohřívač vody)

7. 10.2010 9:29:33 Jiří Hermánek

Vážená slečno Pecková, vzala jste mi téma Již zhruba35 let se chystám na cestopis "Z Brandýsa nad Labem do Staré Boleslavi". Čas od času dumám, jak pojmout a uchopit téma této několik desítek metrů dlouhé expedice.No měl jsem si pospíšit. V Brandýse jsem končil svojí medickou a zahajoval svoji lékařskou karieru. Pak i v Čelákovicích. Podobnou jízde "služební" tramvají jsem zažil coby jinoch cestou z plesu, kdy nás pár flamendrů vzala tramvaj, jedoucí na zkušební jízdě.Noční Prahou se řítila tramvaj, kde seděla parta opravářů a hrála karty. Na rovných úsecích včetně řidiče, který vůz rozjel a šel dozdu kibicovat. Náhodní cestující vyskakovali na místech určení za jízdy. Já měl štěstí, bydlel jsem za vozovnou,tak jsem jel až na konec. Také na to vzpomínám dosud.

7.10.2010 8:18:31  Jirka B.

Není cestování jako cestování Střední školu jsem absolvoval v Brandýse nad Labem. Mí spolužáci tam dojížděli ze všech světových stran a hodně jich cestovalo právě z Neratovic. Druhá skupina pro změnu z Čelákovic a nevzpomínám si, že by někdy byli ve škole pozdě. Já jezdil do školy autobusem ... Vlaků jsem si dosytosti užil a užívám až mnohem později, když jsem se přestěhoval do KH :-)

7.10.2010 7:47:23 Jiří Beránek

 

Kačenko, umíte psát moc čtivě. Řadím se do zástupu fandů. Vítejte, spolublogerko!

7.10.2010 15:54:48 NULI- NUlíčková

V další části ještě namátkou překopíruji pár zdejších veleduchů

Jinak hrubky děláme, velkou většinou z nedbalosti, než z nevědomosti všichni. Už se mi párkrát stalo, že jsem se po přečtení mého, již zveřejněného textu při shlédnutí chyby orosil. Zářný příklad je Naďa v diskusi zde.

Mějte se hezky.

30.9.2011 0:59:19 JL(Jan Lupoměský)

Zuzko, ono to mohlo vypadat, že jsem se jim hrabala ve skříni, což byl důvod onoho rozhození. Skutečnost, že to prádlo tam narychlo ukryli, je podle mě docela humorná. A za reakce děkuji, čím víc, tím líp.

11.12.2011 12:18:13  JAP (tady se dokonce JAP podřekla.)

Zobrazená postava: Kdo to mohl být? Nejpravděpodobněji partyzánka, vojanda nebo dělnice. Všechny ostatní ženy jsou vysochané bez bot. Buď mají sukni či šaty obuv zcela halící nebo jsou bosé či celé nahé.

Pachatel znečištění špičky boty: Zaujala mne veverka. Ta se svými rozměry přímo nabízí jako možný původce. Ale ještě by to chtělo studii, jestli veveřák taky čůrá se zvednutou nožičkou (pak je pachatelem nepochybně on).

Dělnice (či partyzánka) měla nejspíš vysochány nejen boty, ale i kapsu naditou ořechy. Hloupý veveřák pořád zkoušel ty ořechy rozlousknout, jenomže u kamenných plodů je to úkol opravdu náročný. Pochopil, že bude muset přijít víckrát a proto si místo po psím způsobu označil.

A pak že nejde záhadu rozlousknout. Určitě snadněji než ty ořechy.

26.10.2012 16:11:10 EVA

NOStalgie, protože nevím, zda cosa NOStra není náhodou NOSu kostra, zda ten, kdo jiným ukusuje NoSy, není náhodou NOSohltan a žena s vyvinutým nosem není náhodou NOSnice. A zda partner od NOSnice není NOSnic a zda NOSnic neznamená, že vlastně žádný NOS nemá. Je docela možné, že ale partnerem NOSnice je NOSič. Nebo je NOSič ten, kdo chvátá s podNOSem pod NOSem? Kateřino, to NOSné téma, co sem NOSíte, je opravdu hoNOSné, ale nevím, zda příNosné či neúNOSné. Brzy NOShledanou.

23.2.2013 12:27:17 Jirka B.

Já bych Vám Katko nedoporučoval jezdit v dopravním prostředku s panem Hejnou. On sbírá exkrementy a při Vaší fantazii si dovedete představit, jak to v takovém uzavřeném prostoru vypadá. Jinak dnes je to takové nesourodé, mělo to být o cizích talířích a místo toho nahlížíme do ústních dutin nebo do skříní příbuzných. Karmu nedávám.

10.12.2011 19:34:29 JAP

To víte Katko, starší lidé už trpí různými halucinacemi a bludy. Já jsem laik a nevím, kam přesně Hejnu zařadit, chtělo by to odbornou pomoc.

Ale v každém případě Vám mohu slíbit to, co Hejna nikdy neudělá. Vezmu Vás na pivo a když si potykáme, tak možná bude i tatarák. A pak byste o tom mohla napsat, stejně jako Vaše nejmenovaná kolegyně, jejíž umělecký pseudonym je ZZ Top.

Ael opatrně, protože se pak můžete setkat s různým poštěkáváním, na které asi nejste zvyklá. A nebojte, já jsem an ženy jemný a měkký. Jinak to v tomto věku ani neumím.

25.5.2011 8:58:17 J. H.

Bravo, Kateřino Pecková,bravo  S úžasem koukám, jak nám to tady pár mladých holek nandavá. Na rozdíl od vysloužilých pardů mají imaginaci, fantazii, švih.Vy mezi nimi.Ale máte smůlu, Kateřino Pecková. Jste exnováček vypadlý ze seznamu. I kdybyste psala příběhy a Vaše pytlíky vyprávěly příběhy jako v Boccacciově Dekameronu, v neděli Vás bude číst málokdo a v pondělí, až se zase čtenáři zapojí do pracovního procesu studiem blogu, budete již někde na druhé až třetí straně, kde po Vás pes neštěkne. To, že nebudete anoncovaná na titulce, to Vás připraví o polovinu čtenosti. Na titulce bude pár článků na téma jak vlkodlak sedí na radnici, jak květinářka Hilda opustila Vildu a jak to chodí v naší ulici.,které se tam pár dní točí a ještě točit budou, protože je někdo pověřil být very important. Ale mně se vaše psaní líbí, Kateřino Pecková, já vám dám karmu, protože Vy jste pro mne very important, přesto, že jste mi stále nesdělila, jestli volíte Losnu, nebo Mažňáka.

13.11.2010 22:40:37  Jirka B.

Docela pobaveně jsem si to prošel a skoro mne překvapilo, jak lakonický jsem byl v té chvále. Možná mi tvůrce připomene, kde jsem tak jásal. Jinak jsem se pobavil, děkuji a jak jsem už napsal, nedoporučoval bych to mazat. Každý bloger může posoudit sám, kdo tady a z koho udělal blba.

 

P.S. Jistě uznáte, že to Karolině na fotografii v perexu pořád sluší.

 

 

 

 

 

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora