Řekněte ne zlodějům!

středa 7. srpen 2013 16:18

Když jsem procházel schránku po návratu z chalupy, našel jsem tam jenom jeden minikoresponďák SPOZ, což je Strana práv občanů ZEMANOVCI. Nemám celkem nic proti zákonu o prokázání majetku, někde jsem to už i psal, nepovažuji ho za nedemokratický. Pokud by byl funkční a dobře připravený, proč ne.

Ale když jsem si přečetl a promyslel tu nabídku, trochu mne zamrazilo. Není jistě tajemstvím, že u zrodu té strany sympatizantů stál také mimořádně schopný podnikatel a osobní přítel pana prezidenta, Miroslav Šlouf. Své schopnosti prokazoval už jako mladý svazácký funkcionář, později komunistický nomenklaturní kádr.

Převlékl se ovšem do saka úspěšného podnikatele a stal se skoro duší úřadu vlády ministerského předsedy Zemana. A protože ten tak rád cituje odposlechy, připomenu odposlechy šéfa premiérových poradců Šloufa s tehdejším šéfem pražského podsvětí Mrázkem. Byly také výživné. Pravda, nebyl jediný, kdo byl v kontaktu s Mrázkem. Ičko a Téčko jsou pořád těžké váhy pravicové politiky. A nezapomínejme, že také bývalý Klausův hradní kancléř se hlásil k Šloufovým přátelům.

Současný hradní kancléř se k přátelství se Šloufem hlásí pořád a hrdě. Není žádný přizdisráč (pro estéty: to je citát!). Já celé té partě říkám „šloufata“, se zájmem sleduji, jak dobývají Hrad i podhradí. Teď mi poslali dokonce nabídku, abych s nimi požadoval zákon proti zlodějům.

Nepříliš vážení organizátoři petice, bez mého hlasu se určitě obejdete. Přijde mi ovšem půvabné, že právě vy bojujete za takový zákon. Předpokládám, že expřítel Šlouf (mimochodem, jak se oslovujete mezi „zemanovci“) už své úplatky, požadované ve známých odposleších, dobře rozprostranil a jako spokojený důchodce si užívá vnoučat i výletů na vodu se svým dorostem. Jenom nevím, proč mne napadlo po přečtení té nabídky známé rčení: zloděj křičí – chyťte zloděje.

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora