Ve stopách Šalgoviče?

středa 9. říjen 2013 07:59

V osmašedesátém kolovala řáda nezaručených zpráv, fám, drbů. Jedna taková zpráva dokonce myslím tvrdila, že slovenský politik Wiliam Šalgovič patřil k takzvaným dabl občanům, které k nám nasadila sovětská KGB. Jiná zase mluvila o otcovství manželky bývalého prezidenta. K nepodloženosti té druhé se vracet nebudu, ale…

O tom, že sověti tady měli své lidi, lze jenom těžko pochybovat. Různí dablagenti, mrtví agenti a podobné hrátky jistě nejsou jenom výplodem fantazie autorů špionážních románů. Nemám důvod pochybovat o tom, že tady sovětská špionáž své lidi měla. Logická otázka potom zní: jenom měla?

Začíná už být trochu na pováženou, že kancléř prezidenta republiky se zjevně vyhýbá bezpečnostní prověrce a další významný muž strany prezidentových spojenců má velmi mlhavou minulost. Jisté je jenom jeho výrazné napojení na východní bratry. Napojení určitě majetkové, ale jenom?

Martin Nejedlý už povýšil do týmu prezidentových poradců, patří k významným figurám na prezidentské šachovnici. Je to ale překvapivý Pan Tajemný, o jehož minulosti zdá se platí: mlha za mnou. Před ním jsou ovšem perspektivy českého politika, který má řídit českou zemi v duchu demokratických tradic a svobodně, v duchu naší ústavy a zákonů. Potom má ovšem občan právo, aby se mlha za ním rozptýlila, aby bylo jasné, že jde o našeho občana nejen volbou nějaké rozvědky, ale i místem pobytu, narozením a hlavně vnitřní příslušností k našemu státu.

Zatím za tímto politikem zůstává nepříjemná pachuť něčeho falešného, něčeho, čemu nesvědčí demokratická otevřenost a svoboda. Tady by se „novinářská žumpa“ měla ptát důsledně a opakovaně, zda za tímto nejasným politikem není Šalgovičův stín.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora