Otázky pro Jandáka

pátek 1. listopad 2013 07:23

Nemám to přesně zmapované, ale mám dojem, že socialistický dramatický umělec Jandák nezamířil k oranžové hvězdě socialismu tak úplně jednoznačně. Dokonce mám dojem, že začínal u modrých obzorů a přes nějakou zatáčku nakonec dospěl k levicové ideologii.

Teď už je ovšem pevnou součástí socialistického bloku a svou kultivovanou češtinou, občas vyšperkovanou lehkým vulgarismem, je nejen diskutérskou hvězdou levicového tábora. Snad včera jsem ho zahlédl, stál v té době ještě na straně „sedmilhářů“. To hodnotit nebudu, ale zaujal mne svým konstatováním, že v normální politické kultuře by předseda po takovém volebním „úspěchu“ odstoupil. Patrně i v tom má pravdu. Jenom mi trochu vrtá hlavou, zda podobná pravidla politické kultury uplatňuje ve straně i obecně.  Tak si dovolím na pana poslance dva dotazy.

  1. Je celkem obecně známé, že několik předních členů vaší strany získalo vysokoškolské tituly podvodně. Pro osvěžení vaší paměti dodám, že např. Bc. Roman Onderka a ing. Miroslav Svoboda. (Je jich pochopitelně víc, a možná ještě větší počet je v modré voliéře). A tak se ptám: prošlo by jim to v civilizované politické kultuře? Zeptal jste se jich na to? Pranýřoval jste to veřejně? Nebo to jsou pro vás nové informace?

2)Několik předních členů vedení vaší strany veřejně a prokazatelně lhalo. Dovolil by si něco takového kultivovaný politik západního střihu? A pokud by to i zkusil, tolerovala by mu to jeho strana?

 

Nečekám, že mi odpovíte, pane poslanče. Jste ostatně dlouholetou součástí naší politické žumpy. Možná ale občas važte slova, a když se poměřujete se skutečnou politickou kulturou, začněte u sebe a dalších věrných.

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora