Trošku se zaprášilo…

pondělí 30. prosinec 2013 08:17

  Účast na blogu už minimalizuji, diskusi rovněž. Oblíbené autory čtu dál a klikám dál. Protože jsem ale byl zjevně a otevřeně napaden, snad mohu trochu zareagovat. Doufám, že nikoliv ve stejném duchu.

 

 

 

 

 

Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž. Asi před pěti léty jsem nechtěl být ve společenství VIP s jedním blogerem. Nedělal jsem žádné dusno, napsal jsem tehdejšímu adminovi, že chci být z VIP blogerů vyřazen. Nikde jinde jsem to vůbec nekomentoval. On mi věcně a zdvořile vyhověl, také bez komentáře. Když byl ten bloger asi po roce z blogu odejděn (naprosto bez mého přičinění!), po dohodě s adminem jsem se zase do toho milého společenství vrátil. Nic víc, nic méně.

Občas se tu sejde pár souznících blogerů a komentátorů. Když jsem třeba pozvaný na adventní setkání, přijdu rád, kdyby byl ohlášený někdo mně nemilý, prostě bych nešel, nekomentoval to. Jsme lidé různí, některým lidem se raději vyhnu, ale zase ustoupím já, nikoho neomezuji. Proč také.

V mých padesáti létech jsem prošel zdravotní katastrofou, kterou bych nepřál ani nepříteli. Dneska mi kamarádi přiznávají, že mi nedávali ani rok života. Ostatně jsem to viděl stejně. Přežil jsem už o dvě desítky dalších let. Jsem za to vděčný, ale vím, na jak tenkém vlásku visí lidský život. Ve srovnání s tím je život blogera čas jepice. Kainar krásně definoval konec lidského života: …trochu se zaprášilo…

I po skončení mého blogerského času se maximálně trochu zapráší. A jestli někdo do mé nepatrné blogerské stopy bude chtít namést špínu pomluv, spíše jeho problém. K mým blogerským radostem patří, a snad ještě chvilku bude patřit, že jsem tu potkal pár přátel, že si občas vyměním názory se zajímavými čtenáři. Tituly jsem nikdy nežil a žít nebudu, přátelství se sympatickými lidmi je stopa, která snad po mně zůstane trvaleji, než špína navátá do mých stop z pavlače…

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora