Dárkyně života

pondělí 31. březen 2014 08:39

V titulku trochu záměrně nadsazuji. Ta milá dáma, o které se chci zmínit, nebyla u zrodu mého života, na to je velmi mladá. Ovšem pomohla trochu rozchodit můj stařecký skelet.

O minilázních v Praze jsem se myslím už zmiňoval. I lázeňský povaleč s mými zkušenostmi si jenom slastně pobrukuje. Lékaři mi předepsali mnoho bezvadných procedur, vířivých i magnetických, v lázních mě dostala na starost skvělá terapeutka Míša. Příliš se nezabývala teorií a rovnou se zeptala, co mě na mé tělesné schránce trápí nejvíc. V tom jsem měl jasno. Před řadou let mi poprvé a zatím naposledy zasáhli násilně do těla. Usekli mi kousek kosti pod palcem u levé nohy, říká se tomu tuším  halux. Operace se sice povedla, ale ne tak docela. Palec trochu zakrněl a moje potřeba dlouhých pěších túr se musela postupně redukovat tak na 5 km denně. Jistě uznáte, že pro mladíka jako já je to málo.

Moje fyzioterapeutka Míša usedá s milou samozřejmostí tak jednou týdně k mé chátrající levé dolní končetině a zkušenýma rukama ji probouzí nejenom k životu, ale i k pochodům delším, než jeden kilometr. Jde to ztuha a pomalu, ale jde to. Jedna z mých kamarádek, lékařka, mi říkávala, že lepší už to nebude. A teď mi svitla naděje, že možná bude. Že si ještě dojdu do Klasovce na houby, k Vltavě zaplavat, na Vrcha na švestky. Možná, možná, možná…

Sledujeme ve sdělovacích prostředcích naše politiky, posloucháme je, zlobíme se, nadáváme. A při tom si vůbec neuvědomujeme, kolik je okolo nás laskavých a milých lidí, kteří dokáží pomoci. Našel jsem báječnou fyzioterapeutku a jistě je jich daleko víc. Jsou ochotné věnovat se s láskou a péčí stařeckým kloubům a svalům, ostatně nejen stařeckým. Do mých oblíbených minilázní ve Vršovicích chodí rehabilitovat i mladší sportovci, po péči fyzioterapeutek velmi vylepšení.

Nemám finance na postavení pomníku, ostatně ty milé a laskavé duše o to ani nestojí. Ale malé virtuální poděkování posílám rád. Jejich citlivé lidství budiž pochváleno.

 

Použil jsem ilustrativní foto z internetu. Míša se odmítala fotografovat.

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora