Zlodějna jde za ODS ?

úterý 10. červen 2014 08:49

Český politik, mluvící husákovskou českoslovenštinou, narozený na Slovensku a registrovaný kdo ví kde, nebude patrně nikdy mým politikem. Pokud ovšem říká pravdu, navíc pravdu celkem praxí potvrzenou, proč se jeho pravdě bránit? Vysoké procento minulé zlodějny jde opravdu za ODS.  

 

Nedělejme si iluze, aktéři do modrých tepláků nepůjdou. Na to se příliš dlouho zametaly stopy. Ti hlavní jestřábi z modrého ptactva už hnízdí v zahraničí, stopy končí někdy na policii, někdy u soudů, někdy jenom v hospodě, kde občas někdo provalí informaci, kterou stejně nikdy nikdo nedokáže, ale překvapivě zapadá  do zatím známých fakt. Že se za modrého ptactva kradlo a výrazně, je fakt těžko popiratelný. Stejně jako těžko popřít, že oposmluvní bažina dala ideální podmínky pro „elegantní“ zlodějnu politických bílých límečků. Většinou modrých, dost také oranžových. Navíc těžko popřít, že do modrých límečků vybíral potěšeně kravaty Václav Klaus.

To jsou fakta možná nepříjemná, ale těžko vyvratitelná. Pod prapory ODS se tady kradlo skoro veřejně. Nejen já jsem říkával modrému papá Vašíkovi Velký zhasínač. Pan vicepremiér tedy konstatoval obecně známý fakt. Většina zlodějen v naší posametové demokracii jde za ODS!!! Ostatně voliči straně modrých obzorů už účet vystavili a patrně ještě vystaví. Ani pro voliče ODS neplatí: Co volič, to blbec.

Měl bych se možná sebekriticky zamyslet i sám nad sebou. Mou první a poslední politickou stranou v životě byla právě strana modrých obzorů. Nezakládal jsem ji, ale pozvali mne do ní lidé, kterých jsem si vážil a vážím        ( v aktivní politice už nezůstal žádný). Když jsem po třech letech stranu bez křiku a nenávisti opouštěl, říkala nám nová modrá garnitura: když se vám to nelíbí, můžete jít. No a já šel. Klausovy kostlivce nechávali ve skříních, kritici byli obtížní, nastával čas oposmluvních politiků. Pamatuji se, jak tenkrát někteří nejradikálnější modří opozičníci vstoupili do US a byli nejtvrdšími kritiky ODS. Já ani ne, když mi nabídli členství v US (byl jsem i na zakládajícím sjezdu v Litomyšli), po chvilce váhání jsem odmítl, nejsem člověk do politických stran. Ostatně, jeden nový člen US byl největším kritikem ODS, aby se do ní v dalším funkčním období vrátil a sloužil jí dál. Kandidovat do zastupitelstva jsem ještě ochoten byl, dneska vím, že to byla chyba, zejména pro mé zdraví.

Jsou to už všechno předloňské sněhy, ale i s odstupem si nemyslím, že jsem zradil sám sebe. Nedávno jsem po dvanácti létech zašel na veřejné jednání zastupitelstva. Překvapilo mne příjemně, jak skvěle se ke mně chovali úředníci, kteří mne znali z minula. Patrně nemám ani po létech pověst korupčníka a oposmluvní časy už šly zcela mimo mne. Ostatně, příjemní byli i politici, snad s výjimkou komunistické funkcionářky „pod penzí“ do které jsem trochu „zajel“. Nějak jsem se ještě nenaučil kritizovat komunisty „pod peřinou“.

Podle mého soudu není sporu o tom, že největší zlodějna jde za ODS. Vybavilo se mi, jak mne kdysi ODS poslala na jakési školení. Už jsem v té době něco o životě věděl, a když jsem viděl stoly, které se prohýbaly jídlem a pitím, říkal jsem si, kdo to platí a kdo a kolik na tom přikrade. A to byl ještě čas před opoziční smlouvou. Ta potom položila pevné základy zlodějně, která zamořila českou politiku. Dokonce si troufnu tvrdit, že Klausova amnestie úspěšně korunovala oposmluvní dílo.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora