Kádrovali kádrováci…

sobota 30. srpen 2014 09:18

  Příliš už do politiky nevstupuji, zejména nemám potřebu kádroval lidi vůbec a politiky zvlášť. Ostatně poltická turistika je dneska spíše módou než nevkusností, a těžko bychom hledali současného politika, který zůstal věrný jedné straně. I když určitě i takoví jsou. Já třeba soudím, že pokud politikovi uhne jeho strana za roh, má právo zaťukat jinde. Ale sám jsem to nikdy nezkoušel a jiné soudit nebudu.

 

Netuším, kolik současných zastupitelů Prahy 2 se chce věnovat politice trvale a kolik jenom vyzkoušelo nástup a výstup do té podivné mlýnice. Neznám  výsledky jejich práce a nepřísluší mi je ani hodnotit. Zaujali mne ovšem svým vystoupením okolo Františka Kriegela. Přesněji okolo čestného občanství této vzácné, ač kontroverzní osobnosti. Jedno staré moudro říká, že jiného máš právo soudit za jeho činy jen tenkrát, když jsi byl v jeho kůži. Tady soudili současní politikáři člověka, který prošel mnoha hrůzami dvacátého století. Často jako jejich hybatel. Určitě iniciativně přitápěl pod kotlem komunismu. Takže zatratit na věčné časy a nikdy jinak? Antikomunisté pod peřinou snad ani jinak nemohou. Mne ten případ ovšem začal více zajímat, když jsem zjistil, jaká v něm byla role našeho bývalého kolegy, exblogera Jubánka.

A měl bych úvodem podtrhnout, že z mého pohledu velmi pozitivní. Jako předseda kulturní komise souhlasil s návrhem na čestné občanství, a s ním i celá jím vedená komise. Potom ovšem začalo politikaření, ale pan Jubánek zůstal věrný sám sobě. S velkou nadsázkou řečeno, jako kdysi Kriegel! Jsou to vůbec zajímavé počty. Z 35 členů zastupitelstva jenom jedna pětina hlasovala pro zdravý rozum. Jsem rád, že mezi nimi byl jak p. Jubánek, tak i sympatický člen naší rodiny. Antikomunismus pod peřinou nebyla nikdy naše oblíbená disciplína.

O pana Jubánka jsem se občas na blogu ironicky otřel. Nikdy sprostě, nikdy pomlouvačně, na to si tu chováme jiné. Možná o to víc mne potěšilo, že si jako dlouhodobý člen a opora ODS zachoval tvář a charakter. Pokud by takoví členové v ODS převážili, modré ptactvo bych i mohl volit. Pravicový pohled na svět je mi bližší. Pokud to ovšem není pohled tvůrce amnestie pro největší podvodníky v časech Velkého Zhasínače.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora